Gdynia Buduje

Remont placu postojowego przy ul. Godebskiego na Oksywiu

Trwa wymiana nawierzchni na parkingu przy ul. Godebskiego

Trwa wymiana nawierzchni na parkingu przy ul. Godebskiego // fot. ZDiZ

Rozpoczęły się prace polegające na utwardzeniu placu postojowego przy ul. Godebskiego 5-7 na Oksywiu. Inwestycja jest realizowana ze środków Rady Dzielnicy Oksywie w ramach zadań inwestycyjno-remontowych, otrzymanych od gminy w tej kadencji.

– Prace polegają na wymianie istniejącej nawierzchni parkingu na nawierzchnię z kostki betonowej zapewniającej odprowadzenie wody. Roboty już się rozpoczęły i potrwają do końca tego miesiąca. Po ich zakończeniu kierowcy będą parkować tam auta w zdecydowanie lepszych warunkach. Zniknie też problem wywożenia przez koła samochodów piasku z parkingu na wyremontowaną ul. Godebskiego – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Koszt remontu to 214 tys. złotych. Inwestycja jest realizowana ze środków Rady Dzielnicy Oksywie, a koordynują ją inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Na czas prac, mieszkańcy nie będą mogli korzystać z placu postojowego.

– To część zadania o pierwszym priorytecie w ramach zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Oksywie na lata 2019-2023. Najpierw odbyły się konsultacje, później mieszkańcy określali jaki priorytet mają mieć konkretne zadania. Remont nawierzchni parkingu na ul. Godebskiego został wskazany jako inwestycja najważniejsza do realizacji – mówi Mateusz Kolera, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Oksywie.

Inne prace realizowane ze środków Rady Dzielnicy w ramach zadań inwestycyjno-remontowych to między innymi wymiana nawierzchni na ul. Granatowej, gdzie obecnie trwają prace porządkowe. Nowa i równa nawierzchnia z kostki betonowej pojawiła się na najbardziej zniszczonej części ulicy. Koszt prac to 440 tys. złotych. Kończy się również remont części chodnika na ul. Błękitnej realizowany ze środków własnych Rady Dzielnicy Oksywie. W przyszłości planowana jest kontynuacja remontu.
Ul. Granatowa i chodnik przy ul. Błękitnej // fot. ZDiZ   Ul. Granatowa i chodnik przy ul. Błękitnej // fot. ZDiZ

  • ikonaOpublikowano: 10.06.2022 07:49
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.06.2022 08:45
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona