Gdynia Buduje

Rozbudowa płk. Dąbka z dofinansowaniem

Rozbudowa płk. Dąbka z dofinansowaniem // fot. Sławomir Okoń

Rozbudowa płk. Dąbka z dofinansowaniem // fot. Sławomir Okoń

25.06.2019 r.

Gdynia otrzymała z Ministerstwa Infrastruktury dofinansowanie na realizację rozbudowy ul. płk. Dąbka wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego - inwestycji która ma w znaczny sposób przyczynić się do rozładowania ruchu w jednej z szybciej rozwijających się dzielnic naszego miasta.

- Otrzymane dofinansowanie stanowi niemal 50% wartości wydatków poniesionych w tym roku przy realizacji rozbudowy tego ważnego dla mieszkańców skrzyżowania. Samorząd gdyński o wsparcie centralne wystąpił na początku tego roku. Bardzo się cieszę, że decyzją ministerstwa udało się pozyskać środki w kwocie prawie 4 mln złotych – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds.rozwoju.
 
Dotacja w wysokości 3 972 212,00 zł na realizację inwestycji pochodzi ze środków rezerwy subwencji ogólnej przeznaczonej na dofinansowanie inwestycji na drogach samorządowych. Całkowita wartość wydatków planowanych do poniesienia przez Zarząd Dróg i Zieleni w ramach realizacji inwestycji w roku 2019 wynosi 7 979 319,85 zł.

W ramach zadania wykonane zostaną dodatkowe pasy ruchu w ciągu ulicy płk. Dąbka, a także rozbudowane zostanie skrzyżowanie ulic: płk. Dąbka i Kwiatkowskiego, w tym m.in. budowa drogi rowerowej, wysp rozdzielających ruch (azyli dla pieszych), zatoki przystankowej, sygnalizacji świetlnej, oświetlenia i odwodnienia ciągów komunikacyjnych.

Zakończenie realizacji przedsięwzięcia planowane jest na sierpień 2019 roku.