Gdynia Buduje

Rozstrzygnięto przetarg na sprzęt LIZUD

Sprzęt do zimowego utrzymania dróg // fot. pixabay

Sprzęt do zimowego utrzymania dróg // fot. pixabay

26.03.2020 r.

Znamy firmę, która dostarczy 18 specjalnych pojazdów do Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg w Gdyni i dodatkowo zapewni ich serwis. Ofertę, która spełniła wszystkie wymagane kryteria, złożyła znana i sprawdzona firma Dobrowolski Sp. z o.o. ze Wschowy. Oficjalne podpisanie umowy nastąpi 3 kwietnia br. w trybie online.

Postępowanie, w trybie przetargu nieograniczonego, przeprowadził gdyński Zarząd Dróg i Zieleni.  Do postępowania przystąpiła tylko firma Dobrowolski Sp. z o.o., ale szczegółowa analiza zakresu oferty wymagała wielotygodniowej i wytężonej pracy wielu referatów ZDiZ  Wszystko po to, aby skrupulatnie ocenić i sprawdzić zawarte w niej dane techniczne, terminy wykonania zamówienia czy warunki rękojmi i gwarancji.

- Z satysfakcją informuję, że mamy za sobą kolejny, ważny etap tego strategicznego dla Gdyni przedsięwzięcia. Już za kilka dni podpiszemy umowę za prawie 24 miliony złotych! W tej kwocie otrzymamy profesjonalny sprzęt, dzięki któremu będziemy samodzielnie i ekonomicznie utrzymywać główne, gdyńskie ciągi komunikacyjne latem i zimą. Dodatkowo przez 5 lat będziemy mieć zapewnioną kompleksową opiekę serwisową tych pojazdów – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wykonawca zagwarantował również inne, ważne terminy gwarancji i rękojmi:
- 42 miesiące na podwozia
- 54 miesiące na (zabudowy) nadwozia
- 36 miesięcy na pług
- 24 miesiące na bezawaryjną prace całego monitoringu GPS

- Niezmiernie cieszy nas fakt, że tak ważny przetarg udało się nam rozstrzygnąć już w pierwszym podejściu. Zespół naszych ekspertów dokonał detalicznej analizy całej oferty pod kątem technicznych, prawnym i finansowym. Jesteśmy przekonani, że spełni ona nasze wymagania. Mamy solidnego wykonawcę, który zaoferował nam nie tylko wysokiej klasy sprzęt utrzymaniowy, ale bardzo korzystne warunki gwarancji i serwisu – mówi Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.