Gdynia Buduje

Rusza remont schodów na Kamiennej Górze

schody z kostki na terenie leśnym, liście

Schody na Kamiennej Górze // fot. ZDiZ

02.12.2022 r.

Po weekendzie rozpocznie się remont schodów na Kamiennej Górze prowadzących do parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Prace obejmą najbardziej zniszczone fragmenty.

Remont obejmie schody na wysokości ul. Słowackiego, między ul. Żwirki i Wigury, a ul. Kilińskiego.

- Prace planujemy rozpocząć w najbliższy poniedziałek. Roboty obejmą te fragmenty schodów, które są najbardziej wysłużone. Aby skrócić ewentualne utrudnienia, prace będą prowadzone w kilku miejscach jednocześnie, dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i o korzystanie z pobliskich, dostępnych ciągów pieszych, którymi będzie można dostać się do parku – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

W miejscach prowadzonych prac, schody będą wyłączone z użytkowania. Remont zakończy się w drugiej połowie grudnia.

- Kamienna Góra to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym mieście. Mimo kolejki, schodami wciąż wchodzi dużo mieszkańców i turystów, dlatego chcemy poprawić ich stan – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Koszt zaplanowanych prac to około 230 tys. złotych.

- Zakres prac obejmuje remont schodów na najbardziej zniszczonych odcinkach. W ramach inwestycji stopnie zostaną wykonane z kostki kamiennej oraz obrzeży betonowych – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W kolejnych latach remont obejmie pozostałe odcinki.