Gdynia Buduje

Ruszył remont kładki nad ul. Podjazd

Kolaż przedstawiający barierki i słupki na remontowanych odcinku kładki pieszej nad ul. Podjazd // fot. ZDiZ

Kolaż przedstawiający barierki i słupki na remontowanych odcinku kładki pieszej nad ul. Podjazd // fot. ZDiZ

06.04.2021 r.

Druga połowa marca obfitowała w szereg działań remontowych na gdyńskich drogach. Zdominowały je pozimowe naprawy głównych jezdni oraz osiedlowych uliczek. Kwiecień przyniesie nowe, nie tylko drogowe realizacje. Drogowcy z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni wykorzystują dobrą pogodę na remonty ciągów pieszych. Pierwsze prace ruszyły dziś na kładce nad ul. Podjazd.


Remontowana kładka ma długość 40 metrów i 4,89 metra szerokości. Jej nawierzchnia wymagała odświeżenia, ale aby móc przeprowadzić te prace, potrzebne były odpowiednie warunki i temperatury. W ramach robót zaplanowano bowiem nie tylko usunięcie asfaltu, ale też m.in. odmalowanie balustrad.

– Za nami pierwsza tura wiosennych remontów dróg. Udało się zrealizować wiele ważnych robót drogowych na terenie całego miasta. Zgodnie z zapowiedzią nie zwalniamy tempa i już dziś zainicjowaliśmy kolejne prace. Remontujemy nawierzchnię kładki nad ul. Podjazd. To inwestycja, której celem jest bezpieczny i komfortowy ruch pieszy. Już w lipcu tego roku mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z odnowionej kładki – zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W kolejnym etapie robót ekipa budowlana zajmie się wyrównaniem całej powierzchni kładki (ok. 190 m2). Następnie zaplanowano ułożenie żywicy epoksydowej. Wykonawca robót nie zdecydował się na całkowite zamknięcie kładki. Aby umożliwić pieszym przejście, prace będą wykonywane połówkami.

Planowany termin zakończenia robót to koniec czerwca br.