Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Gdynia Buduje

Ulica Jana Kazimierza zyska nowe oświetlenie

Mapa graficzna inwestycji // mat. prasowe

Mapa graficzna inwestycji // mat. prasowe

29.06.2020 r.

Siedmiu wykonawców chce wybudować oświetlenie przy ulicy Jana Kazimierza w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. W ramach inwestycji poprawiająca bezpieczeństwo mieszkańców, przy ulicy pojawi się nowa infrastruktura wraz z energooszczędnym oświetleniem ledowym.
 
- Gdynia systematycznie buduje, modernizuje i doświetla miasto. Oświetlenie na ulicy Jana Kazimierza to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji na tym obszarze. Cieszy mnie fakt, że do postępowania przetargowego zgłosiło się aż 7 oferentów i mimo niecodziennej sytuacji trwającej od marca br., inwestycje realizowane są bez przeszkód – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Miasto na realizację tego zadania zamierza przeznaczyć kwotę 140 186,19 zł brutto. Złożone oferty:

 • ELBUDREM J. Jarząbkowski i A. Jarząbkowski-Spółka Jawna – cena brutto 135 506,64 zł , okres wykonania 20 tygodni;
 • ELPOL Firma Robót Elektrycznych Hubert Szweda – cena brutto 143 800,00 zł, okres wykonania 20  tygodni;
 • ENERGO PROJEKT Sp. z o. o. – cena brutto 134 423,00 zł, okres wykonania 23 tygodnie;
 • Przedsiębiorstwo VOLFRAM Mokrzycki, Podgórski Sp. Jawna – cena brutto 115 414,63 zł, okres wykonania 22 tygodnie;
 • PROTEL Firma Usługowo Produkcyjna Tomasz Kopacz - cena brutto 93 480,00 zł , okres wykonania 20 tygodni;
 • MHB Polska Sp.  z o.o. – cena brutto 84 007,77 zł , okres wykonania 23 tygodnie;
 • Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Techniczne „TELTOR-POL – cena brutto 147 803,21 zł, okres wykonania 20 tygodni.         

ulica Jana Kazimierza // fot. Dzielnice#wgdyni

W ramach inwestycji wybrany wykonawca wykona budowę oświetlenia, w tym:

 • roboty ziemne;
 • roboty elektryczne w tym: ułożenie kablowej linii oświetleniowej, wykonanie przecisku pod ul. Wiczlińską, montaż słupów oświetleniowych z oprawami oraz wykonanie szafki oświetleniowej;
 • wykonanie uziemienia ochronnego;
 • rozbiórkę i odtworzenie nawierzchni po robotach instalacyjnych.
Do oświetlenia pasa drogowego przy ul. Jana Kazimierza zastosowane zostaną oprawy oświetleniowe LED, posiadające odpowiednie certyfikaty i minimum siedmioletnią gwarancję producenta. Ponadto zamontowane oprawy będą musiały posiadać m.in. uruchomioną autonomiczną redukcją mocy w godzinach późnonocnych, od 23.00 do 4.00. Zaprezentowane oferty przewidują czas wykonania przedmiotu zamówienia od 20 do 23 tygodni, a okres udzielonej gwarancji przez wszystkich potencjalnych wykonawców to 61 miesięcy.

- O potrzebie związanej z budową nowoczesnego oświetlenia wraz z zapleczem, mogliśmy się przekonać podczas konsultacji społecznych poprzedniej kadencji Rady Dzielnicy, był to projekt, który uzyskał szerokie poparcie wśród mieszkańców. Rada Dzielnicy systematycznie, w ramach posiadanego budżetu, stara się poprawić komfort życia lokalnej społeczności. Jednym z elementów, który stale modernizujemy jest oświetlenie ulic w naszej dzielnicy - mówi Małgorzata Białoskórska, przewodnicząca Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.
 
Pod koniec 2019 roku mieszkańcy Chwarzna i Wiczlina, w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego, zyskali 177 lamp z oświetleniem LED wzdłuż głównych arterii drogowych dzielnicy. Zakończyły się także inwestycje oświetleniowe na ulicach Kormorana, Perkoza i Śliskiej, a do realizacji w tym roku czekają jeszcze projekty przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i właśnie ul. Jana Kazimierza.
 
- To kolejny projekt oświetleniowy, który wchodzi w ostateczną fazę realizacji, czyli budowę infrastruktury. Co bardzo cieszy, to efekty długofalowego planu związanego z tym zadaniem – harmonogram prac, a także zaplanowanie realizacji pozwalają na odpowiednie ułożenie działań, co również przekłada się na duże zainteresowanie postępowaniami przetargowymi, a to z kolei na bardzo korzystne ceny, które proponują wykonawcy. Budowa oświetlenia Jana Kazimierza, tak samo jak poprzednie, uzyskała w przetargu niższe ceny, jak zakładany kosztorys. Zadanie jest w 100% finansowane ze środków Rady Dzielnicy - mówi Jakub Ubych, radny miasta.