Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
Gdynia Buduje

Zima nie odpuszcza

Widok z góry na skrzyżowanie ulic 10 Lutego i 3 Maja wykonane 11.02 br. ok. godz. 11:00 // fot. ZDiZ

Widok z góry na skrzyżowanie ulic 10 Lutego i 3 Maja wykonane 11.02 br. ok. godz. 11:00 // fot. ZDiZ

11.02.2021 r.


Prognozy pogody zapowiadały na dziś ustanie opadów śniegu. Jednak zima nie odpuszcza. Gdyńskie drogi, chodniki i miejsca parkingowe wciąż są zasypywane w wyniku drobnych lub bardziej intensywnych opadów śniegu. Wytężona praca miejskich służb, sprzętu oraz ekip odśnieżających niknie pod kolejnymi warstwami białego puchu. Utrzymywana jest pełna mobilizacja zarówno jednostek miejskich, jak i firm podwykonawczych.

- W ciągu ostatniej doby na gdyńskich drogach, chodnikach i przystankach pracowały łącznie 172 osoby. Zaangażowaliśmy do akcji 90 pojazdów specjalnych, które nadal pracują we wszystkich rejonach miasta. Naszym priorytetem jest udrożnienie w największym zakresie głównego układu komunikacyjnego, tam, gdzie porusza się transport zbiorowy. Dokładamy maksymalnych starań, aby zapewnić bezpieczeństwo również na drogach lokalnych i ciągach pieszych. Nie zwalniamy tempa i działamy wszystkimi możliwymi siłami ludzkimi i sprzętowymi - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Tylko ostatniej doby (10/11.02) pługo-posypywarki LIZUD odpłużyły i posypały drogi na łącznym dystansie 1400 km! Do posypu zastosowano mieszankę soli drogowej z piaskiem oraz  solankę.

Na mniejszych drogach lokalnych pracowały również pługo-posypywarki, ciągniki z osprzętem oraz ładowarki, które skierowały do akcji firmy podwykonawcze.

Ze środy na czwartek ponad 100 pracowników ręcznie walczyło ze śniegiem zasypującym chodniki, ścieżki rowerowe, tunele, kładki, schody, miejsca parkingowe i przystanki autobusowe.

 - Pracujemy bez przerwy, w trybie dwuzmianowym. Działamy na terenie wszystkich ciągów drogowych, pieszych i rowerowych. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo dotkliwa i mieszkańcy mają problemy z komunikacją pieszą i drogową. Staramy się bieżąco reagować na ich zgłoszenia, szczególnie tam gdzie wymagana jest pilna interwencja - wyjaśnia Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Pod tymi numerami dyżurują służby miejskie:
 
Referat Planowania i Standaryzacji LIZUD  
od poniedziałku do piątku, w godz.: 7:30 – 15:30, tel. 725 269 686,
 
Straż Miejska - tel. 986 - całodobowo,
 
Punkt Informacji Drogowej gdańskiego oddziału GDDKiA - tel. 19 111 - przyjmuje zgłoszenia dotyczące stanu Obwodnicy Trójmiasta.