Gdynia Energetyczna

Bezpłatne badania termowizyjne

Zaproszenie do udziału w programie bezpłatnych badań termowizyjnych

Zaproszenie do udziału w programie bezpłatnych badań termowizyjnych

18.09.2020 r.

Specjaliści kolejny raz sprawdzą, którędy z budynków ucieka najwięcej ciepła i jak poprawić ich efektywność energetyczną, a dzięki temu zaoszczędzić. Gdynia zaprasza do udziału w czwartej edycji programu „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”. Z fachowej rady skorzystają mieszkańcy 120 budynków wielorodzinnych.

Gdynianie znów zbadają swoje budynki i zobaczą, jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie oraz ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Po raz czwarty miasto prowadzić będzie w sezonie zimowym program polegający na poddaniu badaniom kamerą termowizyjną budynków wielorodzinnych w Gdyni – zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
 
Ta diagnostyka budynków polega na obrazowaniu kamerą termowizyjną budynków zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Urządzenie na wyświetlaczu wskazuje źródła ucieczki ciepła (np. nieszczelne okna, drzwi, podłogi) dodatkowo badana jest jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń pod kątem pyłów czy miejsc gromadzenia się wilgoci. Wyniki badań są analizowane, dzięki czemu właściciele i zarządcy budynków dowiadują się, w jaki sposób i w których elementach poprawić izolację i efektywność energetyczną, co bezpośrednio wpływa np. na koszty ogrzewania. Badanie jest szybkie i skuteczne, nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję budynku ani pobierania próbek.
 
Podczas wcześniejszych edycji udało się już przebadać aż 470 budynków w różnych dzielnicach Gdyni – zarówno jedno- jak i wielorodzinnych. W tej edycji kolejne 120 przejdzie badanie termowizyjne. Badania przeprowadzane będą zimą, od listopada 2020 do końca lutego 2021 roku.
 
Miasto Gdynia będzie współpracować przy realizacji projektu z PGE Energia Ciepła S.A. i OPEC Sp. z o.o.
 
Zgłoszenia w dniach 18-30 września 2020 r.

Zgłoszenia budynków wielorodzinnych przyjmowane są wyłącznie online za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegółowych informacji udziela Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni ref.energetyki@gdynia.pl.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału!

WYNIKI NABORU

Lista budynków zakwalifikowanych do badań
Lista budynków, które znalazły się na liście rezerwowej
- do pobrania poniżej


partnerzy