Gdynia Energetyczna

Deklaracje CEEB

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjnosci Budynków

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjnosci Budynków

Z końcem czerwca br. upłynął termin na złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody, którą właściciele lub zarządcy nieruchomości musieli zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).


Kara za nie złożenie deklaracji może nas kosztować nawet pięć tysięcy złotych, lecz ustawodawca wprowadził możliwość zastosowania czynnego żalu w sytuacji, w której złożenie deklaracji miało w ogóle miejsce i nastąpiło przed dniem w którym urząd poweźmie wiadomość o popełnieniu wykroczenia.

Najszybszym sposobem dla osób które jeszcze nie dopełnili ustawowego obowiązku,  jest samodzielne złożenie deklaracji w formie online, przez portal CEEB. Należy wejść na stronę internetową ceeb.gov.pl (lub gunb.gov.pl), a następnie kliknąć w przycisk „Złóż deklarację”. Konieczne będzie uwierzytelnienie danych, do którego można wykorzystać Profil Zaufany, elektroniczny dowód osobisty lub bankowość elektroniczną.

Drugi ze sposobów to skorzystanie z tradycyjnej, papierowej formy – w przypadku miasta Gdyni deklaracje w wersji papierowej można złożyć w Kancelarii UM lub przesłać pocztą na adres: al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.
 
CEEB to docelowo system spełniający funkcję centrum wymiany wiedzy dla mieszkańca, przydatny np. przy ubieganiu się o dofinansowanie na wymianę starego kotła, dlatego gorąco zachęcam do jak najszybszego złożenia deklaracji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
 
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej ceeb.gov.pl oraz na infolinii CEEB 22 295 51 28, Infolinia Urzędu Miasta 58 626 26 26.

  • ikonaOpublikowano: 07.12.2022 13:36
  • ikona

    Autor: Hanna Górecka-Banasik (ref.energetyki@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.12.2022 14:49
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona