Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Gdynia Energetyczna

Konkurs SMS „Ciepłolubnych” rozstrzygnięty

fot. materiały prasowe Urzędu Miasta Gdyni

fot. materiały prasowe Urzędu Miasta Gdyni

18.03.2020 r.

Znamy wyniki konkursu dla mieszkańców Gdyni o cieple sieciowym, który zorganizowano w ramach kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”.
 
„Czym jest dla ciebie ciepło domowe?” – na to pytanie mogli odpowiedzieć wszyscy chętni. Mieszkańcy przesyłali swoje propozycje od 9 do 19 lutego. Na autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi czekają atrakcyjne nagrody - elektryczna hulajnoga, ekspres do kawy oraz oczyszczacz i jonizator powietrza. Konkurs to jedna z wielu inicjatyw w ramach kampanii „Ciepłolubnych”, której celem jest promocja bezpiecznego i ekologicznego ogrzewania wśród mieszkańców Gdyni oraz zaangażowanie ich do wspólnej zabawy.

nagrody

– Liczba zgłoszeń była zaskakująco wysoka. Każda z odpowiedzi była ciekawa i zgodna z regulaminem konkursu, jednak musieliśmy wybrać zwycięzców. Dzięki tej zabawie wiemy, że działania w kierunku rozwoju sieci ciepłowniczej i przyłączeniu kolejnych obszarów są nie tylko ważne, ale też niezbędne – powiedział Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

– Dla mieszkańców ciepło domowe, to nie tylko rodzinna atmosfera i czas spędzany z bliskimi, ale również troska o to, by w ich domach było bezpieczne, komfortowe i ekologiczne ciepło. Cieszymy się, że gdynianie mają tak dużą świadomość ekologiczną i zależy im na otoczeniu, w którym żyją – mówi Ewa Barszcz, dyrektor Departamentu Handlu Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

Laureaci konkursu:


I miejsce
zajęła pani Ewelina. Jej odpowiedź na konkursowe pytania brzmiała nastepująco: „Ciepło domowe to dla mnie chwila, kiedy wchodzę zmarznięta do mojego cieplutkiego mieszkania i robi mi się tak dobrze, a potem kiedy siadam na fotelu z książką, ciepłym kocem i dwoma mruczącymi kotami, a w kuchni mąż robi pachnącą szarlotkę. Dla wiecznie marznącego człowieka ciepło to błogostan”.

Na II miejscu uplasował się pan Robert, który napisał: „Ciepło domowe w rozumieniu fizycznym jest niczym innym, jak energią przekazaną przy pomocy chaotycznie poruszających się cząsteczek - od elektrociepłowni do innego układu termodynamicznego - zwanego również moim domem. Dla mnie jednak ciepło domowe to zdecydowanie więcej, bo to również przyjemna atmosfera w gronie bliskich i znajomych, relaks po ciężkim dniu pracy oraz poczucie bezpieczeństwa, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza”.

III miejsce zajęła pani Dorota. Jej odpowiedź na konkuroswe pytanie to: „Ciepło ogniska domowego podstawą dnia udanego, bo nie ma nic bardziej przyjemnego, niż dotyk grzejnika ciepłego”.

Nagrody zostaną przekazane zwycięzcom indywidualnie - po wcześniejszym ustaleniu terminu.

– Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział w naszej zabawie. Wspólne działania powodują, że Gdynia znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Mieszkańców zainteresowanych przyłączeniem się do sieci ciepłowniczej, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem strony www.cieplolubni.com.pl lub kontaktu z OPEC pod numerem 58 62 73 928. Odpowiemy na Państwa pytania dotyczące zmiany dotychczasowego sposobu ogrzewania na bezpiecznie ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej – dodaje  Hanna Kocińska, kierownik Działu Rozwoju Rynku OPEC Sp. z o.o.

logo

PGE Energia Ciepła - spółka Grupy Kapitałowej PGE. Jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,4 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 592 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
z siedzibą w Gdyni, to firma ze 100 proc. kapitałem polskim, której właścicielami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi. OPEC w sposób: nowoczesny, bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnia ciepło mieszkańcom: Gdyni, Rumi i Wejherowa oraz części gminy Kosakowo, obsługując ponad 60 proc. mieszkańców i pokrywając około 70 proc. zapotrzebowania na energię cieplną. Spółka poza bieżącą działalnością związaną z produkcją, dystrybucją i dostawą ciepła do budynków, podejmuje także liczne działania na rzecz lokalnych społeczności.

Kontakt dla mediów:

PGE Energia Ciepła:
Agnieszka Dietrich
Biuro Prasowe
tel. +48 606 945 485
biuroprasowe.pgeec@gkpge.pl

OPEC:
Iwona Kozłowska
Rzecznik Prasowy
tel.  +48 500 039 424
i.kozlowska@opecgdy.com.pl