Gdynia Energetyczna

O "Czystym Powietrzu" i CEEB - rozmowy z mieszkańcami Gdyni

spotkanie Czyste Powietrze

spotkanie Czyste Powietrze

Jeśli jeszcze korzystasz w swoim domu ze starego pieca, to zbliża się moment, w którym będzie trzeba podjąć decyzję o jego wymianie, co wiąże się z wydatkami.  Jednym z programów, który pomaga mieszkańcom pozyskać środki na wymianę pieca jest właśnie „Czyste Powietrze”.
 
W ramach zaplanowanego cyklu spotkań promujących program „Czyste Powietrze” mający doprowadzić do poprawy jakości powietrza oraz informujących o obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła, w dniu 19 maja 2022 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami naszego miasta. Spotkanie przeprowadzono w Przystani Lipowa 15 a zorganizował je Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni.
Bardzo się cieszę, że po okresie pandemii, nastąpiła w końcu  możliwość bezpośredniego spotkania się z mieszkańcami i omówienia tak ważnych dla wszystkich spraw związanych z ochroną klimatu - powitał na wstępie mieszkańców Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.
Następnie eksperci z referatu omówili zasady Programu „Czyste Powietrze”, w tym jak ubiegać się o dofinansowanie, jakie są kwoty dofinansowań a także omówili program dotacji miejskich do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła.
Mieszkańcy mieli również możliwość wysłuchania w jaki sposób złożyć deklarację dotyczącą  czym ogrzewamy dom do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), a także kto jest zobowiązany do składania takiej deklaracji.
Na zakończenie spotkania była możliwość skorzystania z osobistej konsultacji z pracownikami referatu w celu złożenia wniosku lub deklaracji.
 
Przypomnijmy, że „Czyste Powietrze” jest ogólnopolskim programem mającym na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez dopłaty do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych.

Wniosek do programu można złożyć online poprzez portal beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku lub z pomocą pracownika Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni - po wcześniejszym umówieniu spotkania pod numerem telefonu 885 581 668 lub drogą mailową, pod adresem: czystepowietrze@gdynia.pl.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 23.05.2022 15:43
  • ikona

    Autor: Hanna Górecka-Banasik (ref.energetyki@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 25.05.2022 14:49
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona