Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Gdynia Energetyczna

Z ENERGIĄ PO GDYNI rodzinna gra miejska dla mieszkańców Gdyni

Gra miejska

Gra miejska "Z Energią po Gdyni"

Efektywność energetyczna to teraz temat nr 1! Weź udział w grze miejskiej i w formie pasjonującej zabawy poznaj sposoby w jaki możesz zaoszczędzić energię w swoim domu.

- Stosowanie dobrych praktyk w oszczędzaniu energii, ciepła i wody to obowiązek każdego człowieka, tego dużego i małego. A nie ma lepszego sposobu na edukację poprzez zabawę! Dlatego zapraszamy całe rodziny na start gry, której temat oszczędzania energii będzie towarzyszył cały dzień, a zdobyta wiedza zostanie już z nimi na zawsze!- zachęca Marek Łucyk, Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Gra miejska „Z Energią po Gdyni” wystartuje w mikołajkowy weekend, 4 grudnia o godzinie 10.30 z Placu przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (Plac wolnej Ukrainy).

Uczestnicy podzieleni na drużyny otrzymają instrukcje, według których będą musieli pokonać określoną trasę z sześcioma przystankami w charakterystycznych dla Gdyni punktach. Po dotarciu do stacji zmierzą się z zadaniem związanym z tematyką energetyczną i tylko poprawne rozwiązanie upoważni drużynę do otrzymania punktacji oraz wskazówki dotyczącej lokalizacji kolejnego punktu.

Do wykonania zadań będzie potrzebna nie tylko wiedza, ale też spryt, spostrzegawczość, a przede wszystkim działanie zespołowe. Na wszystkich uczestników czekają niespodzianki, upominki, a na mecie wspólne ognisko z poczęstunkiem. Zwieńczeniem zabawy będzie rozdanie nagród rzeczowych dla najlepszej drużyny oraz pokaz palenia w piecach metodą odgórną przygotowany przez gdyńską Straż Miejską.
 

Jak wziąć udział w zabawie?

  • Wystarczy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy.
  • Każdy uczestnik powyżej 6 roku życia musi zostać zgłoszony osobno.
  • Osoby zakwalifikowane do gry otrzymają wiadomość sms, email także należy obowiazkowo podać dane przy rejestracji (nr telefonu komórkowego, adres email).
  • Liczy się kolejność zgłoszeń, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zatem nie czekaj i zarejestruj się już teraz!
Zbieraj ENERGIĘ i widzimy się na starcie!
 
Szczegółowe informacje:
Samodzielny Referat ds. Energetyki
Tel.: (058) 668 23 50

Gdynia w klimacie

  • ikonaOpublikowano: 24.11.2022 11:25
  • ikona

    Autor: Hanna Górecka-Banasik (ref.energetyki@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 24.11.2022 15:10
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona