UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
Gdynia Innowacyjna

Bądź częścią nowej odsłony Gdynia Design Days

Przed nami czternasta edycja festiwalu Gdynia Design Days//collage z materiałów prasowych

Przed nami czternasta edycja festiwalu Gdynia Design Days//collage z materiałów prasowych

28.06.2021 r.

Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Gdynia Design Days – topowego nadbałtyckiego festiwalu designu. Przed nami czternasta edycja tego wydarzenia, które rusza już 3 lipca. W tym roku czeka nas forma hybrydowa, dostosowana do ograniczeń pandemicznych. Jakie nowości pojawią się w programie? Co wyróżnia tę edycję gdyńskiego święta wzornictwa?

 

Hybrydowe wystawy


Jak stworzyć wystawy atrakcyjne i odporne na pandemiczne ograniczenia? Okazuje się, że jest to możliwe, a nowa forma może nieść ze sobą wiele wartości. Wszystkie wystawy Gdynia Design Days będzie można oglądać przez witryny. Większość z nich jest zlokalizowana w przestrzeni miasta, część w budynku PPNT. Każda została zaprojektowana tak, aby jej odbiór w tej formie był komfortowy. W ten sposób wystawy można obejrzeć przy okazji spaceru, czy wracając znad morza. To bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych wystaw. Oglądane są na świeżym powietrzu, a lokalizacje rozsiane są na mapie Gdyni, co niweluje ryzyko gromadzenia się tłumów. Do wybranych punktów będzie można wejść z zachowaniem panujących obostrzeń. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wystawom będzie towarzyszyć wirtualny przewodnik. To idealne rozwiązanie dla dociekliwych i tych, którzy nie mogą odwiedzić Gdyni.

Spacery


Nowym punktem Gdynia Design Days są spacery z przewodnikiem. To dopełnienie tegorocznych wystaw. Podczas spacerów będzie można przyjrzeć się bliżej wybranym projektom, uzupełnionym o komentarz przewodników. W programie znalazł się także spacer, podczas którego uczestnicy będą trenować głębokie wyciszenie, relaks oraz wyzbycie się psychicznych i fizycznych obciążeń. To oferta idealnie skrojona na czasy, w których tak wiele osób potrzebuje wytchnienia. Co istotne, na spacery obowiązują zapisy ze względu na obostrzenia pandemiczne i konieczność zachowania limitu uczestników. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas poza domem.

Wykłady


Proces uczenia się, zdrowie psychiczne, postrzeganie kobiet, relacja człowieka z naturą, projektowanie w obiegu zamkniętym, produkcja plastiku, Planet Centric Design, miasto… To tylko niektóre wątki podejmowane podczas wykładów. Różnorodność poruszanych tematów to najlepszy dowód na to, jak pojemne jest tegoroczne hasło festiwalu – Solidarni. Wszystkie wykłady będą dostępne po zalogowaniu się na stronę internetową Gdynia Design Days.

Wydarzenia towarzyszące


W tym roku czeka nas ogrom festiwalowych emocji. Wykłady, spacery i wystawy to nie wszystko. Współpraca z instytucjami miejskimi zaowocowała takimi wydarzeniami, jak panele dyskusyjne współorganizowane przez Bibliotekę Gdynia oraz wymiana roślin w ramach cyklu Lato na patio.

Fani kina również nie będą zawiedzeni. Codziennie na uczestników festiwalu będzie czekać wybrany film – dostępny online.
 
Każde działanie pociąga za sobą konsekwencje. Tylko podejmując konkretne kroki, rewidując własne wybory, możemy zmieniać świat, w którym żyjemy. Mały gest nie zmieni świata w jeden dzień, ale suma wielu małych gestów, powtarzanych uparcie każdego dnia w końcu przyniesie rezultaty. Bądźmy solidarni, nie tylko przez ten jeden, lipcowy tydzień.
 
 
Gdynia Design Days 2021 - Solidarni
kiedy? 3-11 lipca 2021
organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu

Szczegóły wydarzeń, zapisy i przydatne linki na www.gdyniadesigndays.eu

Gdynia Design Days to topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Solidarni”. Proponowane przez organizatorów wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów, jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. W swojej działalności wydarzenie łączy branżę projektową z biznesem. Gdynia Design Days to festiwal dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian zachodzących w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach.