Gdynia Innowacyjna

Future Processing widzi przyszłość w Gdyni

Future Processing w Gliwicach. Źródło: www.kariera.future-processing.pl

Future Processing w Gliwicach. Źródło: www.kariera.future-processing.pl

23.11.2021 r.

Od grupki przyjaciół do blisko 1000-osobowego zespołu. Od centrali w Gliwicach do centrum usług w Gdyni. Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych w Polsce otwiera biuro w jednym z najprężniej działających centrów biznesowych Pomorza.


Sukces jest obopólny. Zajmująca się rozwojem oprogramowania wiodąca polska firma Future Processing zyskuje optymalne warunki inwestycyjne - nowoczesną infrastrukturę, istniejącą wspólnotę biznesową opartą na wymianie wiedzy oraz dostęp do najwyższej klasy specjalistów. Gdynia zyskuje nowe miejsca pracy oraz kolejny punkt na biznesowej mapie, który będzie korzystnie stymulował jego dalszy rozwój w mieście.

– Jako młode i dynamiczne miasto chcemy tworzyć w Gdyni jak najwięcej miejsc, które mają pozytywny wpływ na rozwój biznesu. Cieszy nas fakt, że cenione, polskie i światowe marki, chętnie decydują się na lokowanie swojej działalności w naszym mieście. Za każdym razem jest to dla nas wielkie wyróżnienie, które utwierdza nas w przekonaniu, że Gdynia oferuje komfortowe warunki do prowadzenia działalności w obszarze wysokich technologii – komentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Przed podjęciem decyzji o konkretnej lokalizacji nowego oddziału, przedstawiciele firmy odwiedzili kilkanaście miejsc w Trójmieście, które ma duży potencjał w zakresie lokowania projektów technologicznych. Słowa wiceprezydent Gdyni potwierdza Tomasz Ciapała, chief people officer w Future Processing.

– Uznaliśmy, że biuro w Gdyni daje największe możliwości. Oddział trójmiejski będzie miał charakter delivery centre. Oznacza to, że nie będzie zajmował się ani marketingiem, ani sprzedażą – te funkcje pozostaną skupione wokół Gliwic - mówi Tomasz Ciapała.

Gdyńskie delivery centre firmy Future Processing zatrudni programistów, którzy są ekspertami domenowymi - pierwszych już w marcu 2022 roku. Do końca przyszłego roku ma tam pracować 40 pracowników.

– Chcielibyśmy, żeby pierwsza osoba zatrudniona do naszego trójmiejskiego zespołu pojawiła się w marcu 2022 roku. Nie liczymy tutaj oczywiście osób z Trójmiasta i okolic, które już pracują w FP zdalnie. Wcześniej konieczne będzie zatrudnienie osób do różnych ról serwisowych realizowanych na miejscu: między innymi do rekrutacji. Liczymy na to, że do końca 2022 roku w naszym trójmiejskim oddziale będzie pracowało 40 FPowiczów. Rekrutacja startuje właściwie już teraz – mówi Ewa Ebelewicz-Plaza, Head of People.

Firma Future Processing powstała w 2000 roku i z grupki przyjaciół przekształciła się w blisko 1000-osobowy zespół. Tworzy rozwiązania technologiczne dla klientów z branży finansowej, handlowej, transportowej, turystycznej, medycznej, motoryzacyjnej i NGO. Profil technologiczny firmy to przede wszystkim: .Net, Java, Node.js, PHP, Python, React, Angular, iOS, Android, Microsoft Azure, Amazon Web Services.

Siedziba firmy znajduje się w gliwickim fParku i dysponuje własnym przedszkolem, siłownią, miejscami odpoczynku, barami kawowymi i wieloma innymi udogodnieniami.

Tomasz Ciapała podkreśla, że oddział w Trójmieście będzie budowany bardziej niezależnie, będzie tworzył własne struktury i uwzględniał lokalne uwarunkowania. Jednocześnie biuro w Gdyni ma czerpać z fundamentów, czyli wartości i kultury organizacyjnej, którą przez kilkanaście lat udało się wypracować w Gliwicach. Do głównych wartości należą: otwartość, wspieranie rozwoju każdego pracownika oraz bezpośrednia komunikacja pracowników z zarządem.

Pracownicy gdyńskiego centrum usług mogą spodziewać się warunków pracy, które rzadko spotyka się w kraju. Biuro ma być duże, wygodne i w pełni wyposażone - ma całkowicie odpowiadać najnowszym standardom pracy hybrydowej.

– Na Pomorzu znajdują się różne gałęzie przemysłu. To region tradycyjnie kojarzony z sektorem stoczniowym i morskim, w którym na przestrzeni ostatnich 10 lat wypracowaliśmy silne Centrum Usług Biznesowych. Życzę sukcesów w dalszym tworzeniu rozwiązań przyszłości – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zainteresowani pracą w gdyńskim biurze Future Processing znajdą szczegółowe informacje na stronie www.kariera.future-processing.pl.

Siedziba Future Processing w Gliwicach. Źródło: www.kariera.future-processing.pl
Siedziba Future Processing w Gliwicach. Źródło: www.kariera.future-processing.pl