Gdynia Innowacyjna

Gdynia w Katowicach o komunikacji przyszłości

Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni uczestniczyła w debacie pod tytułem

Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni uczestniczyła w debacie pod tytułem "Komunikacja przyszłości z mieszkańcami" // fot. Magdalena Anuszek

Podczas XX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, odbywającego się w Katowicach, nie mogło zabraknąć przedstawicieli Gdyni. Nasze miasto w panelach dyskusyjnych reprezentowała Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.


XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 12-13 października. Wydarzenie łączy najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej ze światem biznesu i finansów. To konferencja dla władz samorządowych w Polsce, podczas której dyskutuje się o problemach wykorzystania zasobów i aktywów, którymi samorząd dysponuje do jak najskuteczniejszego realizowania polityk, strategii i zadań o charakterze lokalnym. Na Forum nie brakuje też wskazywania trendów, kierunków rozwoju i najważniejszych innowacji. Komunikacja przyszłości z mieszkańcami – to tytuł panelu w jakim wzięła udział przedstawicielka Gdyni.
 
- Gdynia jest na polskim forum samorządowym znana ze swoich innowacyjnych pomysłów. Budzą one zainteresowanie innych samorządów i ekspertów różnych branż. Tym razem rozmawialiśmy o tym co jest dla nas niezmiernie ważne – komunikacji z mieszkańcami. Pokazywaliśmy nasze rozwiązania ułatwiające dotarcie do naszych mieszkańców z informacjami, ale i takie, które gdyniankom i gdynianom mają ułatwić komunikację z urzędem – wyjaśnia Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.
 
Podczas debaty poruszano takie zagadnienia jak: elektroniczna obsługa spraw podstawą budowy cyfrowego urzędu, nowoczesne platformy komunikacji z mieszkańcami, social media jako kanały informacyjne. Oprócz naszej przedstawicielki uczestniczyli w niej: Jacek Orłowski - wicedyrektor programu GovTech, NASK, Marta Kryś - dyrektor Centrum 3.0 - Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, Paweł Szmajda, Business Development Manager, COMARCH.
 
- Nasze miasto słucha i uczy się swoich mieszkańców. Dzięki temu możemy gdyniankom i gdynianom prezentować kolejne rozwiązania, również komunikacyjne, dopasowane do ich potrzeb. Jesteśmy za te wdrożenia nagradzani, bo to innowacyjne, często nie istniejące w innych polskich samorządach rozwiązania. Cieszymy się, że dzięki naszemu doświadczeniu możemy zainspirować inne miasta czy gminy do szukania rozwiązań ułatwiających życie także ich mieszkańców – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
 
Na Forum możemy wysłuchać dyskusji: marszałków, prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów, radnych, skarbników, sekretarzy i wyższych urzędników samorządowych a także naukowców i ekspertów branżowych.
 
Podczas tegorocznej edycji przez dwa dni odbywało się 12 równoległych konferencji tematycznych, debaty, warsztaty, wykłady, wystawy targowe i promocyjne. W wydarzeniach uczestniczy ponad 1000 uczestników i około 350 ekspertów. Podczas tegorocznego spotkania dyskutowano między innymi o: budowaniu prawidłowej komunikacji z mediami, alternatywnych metody finansowania inwestycji w obliczu ograniczanych dochodów, czy można uniknąć kadrowej katastrofy w oświacie, samorządowych finansach w obliczu piętrzących się kryzysów czy wpływie wysokiej inflacji na budżety samorządów.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 13.10.2022 15:51
  • ikona

    Autor: Zuzanna Kasprzyk (z.kasprzyk@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.10.2022 11:03
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska
ikona