Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Gdynia Innowacyjna

Gdyńska firma na liście Forbesa

Źródło: Jit Team

Źródło: Jit Team

01.02.2020 r.

Na co dzień tworzą oprogramowanie dla firm z branży lotniczej, finansowej czy odzieżowej. Zaczynali od zatrudnienia 47 specjalistów IT. Dziś Jit Team to firma licząca ponad 300 pracowników, z oddziałem w Warszawie. W tym roku gdyńska firma znalazła się na liście Diamentów Forbesa – najważniejszym na polskim rynku zestawieniu firm, których wartość rośnie najszybciej na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Prestiżowe wyróżnienie

Jit Team to firma usługowa specjalizująca się w projektowaniu i wytwarzaniu oprogramowania dostosowanego do konkretnych potrzeb klientów. Działa na rynku od 2010 roku i stale się rozwija. Tempo i kierunek tego rozwoju docenił magazyn Forbes, który umieścił gdyńską firmę w najnowszym rankingu Diamenty Forbesa, który został opublikowany wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika, w czwartek 30 stycznia. Ranking zbudowany jest w oparciu o twarde dane, pod nadzorem niezależnych ekspertów. Analitycy wycenili przedsiębiorstwa, stosując tak zwaną metodę szwajcarską, biorącą pod uwagę zarówno wartość majątku firmy, jak i zyski z ostatnich lat.
Ranking zestawiony jest w trzech kategoriach – firm o rocznych przychodach powyżej 250 mln zł, o przychodach pomiędzy 50, a 250 mln i wreszcie te z przychodami 5-50 mln złotych.

Human factor of IT

Jit Team (dawniej Jit Solutions), mieszcząca się na co dzień w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, została stworzona przez dwóch przyjaciół, Mariusza Bessmana oraz Bartosza Cieślińskiego. Podstawowym założeniem, jakim się kierowali przy budowaniu marki Jit było stworzenie firmy z płaską strukturą, w której decyzje mogą być podejmowane szybciej, a największą jej wartością są ludzie. W czym upatrują źródła swojego sukcesu?
- Budowanie zespołu to złożony proces. Należy znaleźć odpowiednich ludzi, zapewnić im odpowiedni zestaw narzędzi, zbudować środowisko pracy, wyznaczyć wspólne cele, ustalić zasady skutecznego rozwiązywania problemów oraz komunikacji. To wyzwanie, któremu potrafimy sprostać. Jit Team to nie tylko praca nad projektami, lecz także tworzenie wspólnoty, w której każdy czuje się częścią czegoś ważnego – podkreślają założyciele firmy.
Szkolenia wewnętrzne, technologiczne meetupy spotkania integracyjne i rodzinne oraz wspólne rozwijanie pasji tworzą wyjątkowe warunki współpracy dla pracowników, ale również dla klientów.

Plany na przyszłość

Po 10 latach obecności na rynku firma może pochwalić się realizacją m.in. takich projektów, jak: budowa systemu dla emitentów papierów wartościowych w Norwegii, a także systemu umożliwiającego wdrożenie technologii RFID w globalnej sieci odzieżowej czy wymiana systemu core banking w jednej z największych instytucji finansowej w Europie.
Dziś Jit jest gotowy na kolejne wyzwania. Firma właśnie rozpoczęła współpracę z kolejnym norweskim klientem oferującym, usługi z zakresu obrotu papierami wartościowymi. Przyszłość branży jest niezwykle obiecująca, a możliwości wciąż rosną. Czy wyróżnienie Forbesa zawróciło im w głowie? Wydaje się, że nie. Świadczy o tym fakt, że firma niezmiennie swoją siedzibę ma w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, a także konkretne cele, z których najważniejsze to utrzymanie bliskich relacji z obecnymi klientami oraz dalsza ekspansja na rynki zagraniczne.