Gdynia Innowacyjna

Nagrody Lidera PPNT 2021 rozdane!

Fot. K. Dydziński

Fot. K. Dydziński

24.12.2021 r.

Jak co roku społeczność firm z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nagrodziła tych z Parkowiczów, którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wyróżnili się poprzez swoją  działalność biznesową. Do kogo tym razem powędrowały statuetki?

Lider PPNT to tytuł przyznawany Parkowiczom przez Parkowiczów. Konkurs, w którym firmy parkowe same nominują kandydatów, na których później mogą głosować. Celem plebiscytu jest skierowanie uwagi na obiecujące rozwiązania i nowoczesne technologie, które powstają w PPNT Gdynia. Liderów PPNT wybierano w pięciu kategoriach: Debiut, Produkt-Usługa, Wydarzenie , Osobowość, Coworker. Tradycyjnie została przyznana również Nagroda Specjalna od Dyrekcji PNT Gdynia. W tym, roku, w związku z okrągłym, parkowym jubileuszem, głosować można było w dodatkowej kategorii: 20-lecie.

Kogo docenili Parkowicze?


DEBIUT
nowa identyfikacja wizualna |Experyment
Za debiut nowej identyfikacji wizualnej. Wśród  projektów z całego świata Międzynarodowe Jury oceniło najwyżej rebranding autorstwa gdańskiego TOFU Studio, przyznając im tytuł nazywany Oscarem designu – RED DOT AWARD: Brands and Communication Design.

PRODUKT-USŁUGA
kompleksowa diagnostyka nowotworów złośliwych | Genloxa
Twórcy testów diagnostycznych do kompleksowej diagnostyki nowotworów złośliwych w zakresie: gastroenterologii, reumatologii, onkologii, immunologii oraz kardiologii. Testy ułatwiają podjęcie właściwej diagnozy przez lekarza oraz dobór działań zapobiegawczych i leczniczych. Często też stanowią alternatywę lub uzupełnienie dla bardziej inwazyjnych metod diagnostycznych (np.: endoskopii lub biopsji).

WYDARZENIE
MIND the TECH. Rozmowa o przyszłości | panel dyskusyjny z okazji20-lecia PPNT Gdynia
23 listopada Pomorski Park Naukowo-Tchnologiczny Gdynia świętował swój jubileusz z udziałem gości: Natalii Hatalskiej – badaczki trendów i założycielki Infuture.Institute, autorki książki „Wiek Paradoksów. Czy technologia nas ocali?”, Katarzyny Gruszeckiej-Spychały – wiceperezydent Gdyni ds. gospodarki, oraz Parkowiczów: Łukasza Osowskiego – współtwórcy syntezatora mowy IVONA, Michała Wroczyńskiego – rozwijającego aplikację do walki z hejtem w sieci opartej na sztucznej inteligencji i Piotra Kalwasińskiego – twórcy polskiej  bankowości internetowej. Dyskusję można było śledzić na kanale YouTube Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

OSOBOWOŚĆ
Piotr Groza | Idego Group
Twórca rozwojowej firmy informatycznej realizującej wiele innowacyjnych projektów takich jak: platforma do analizy ocen funduszy inwestycyjnych oraz platforma do monitorowania i raportowania ocen środowiskowych dla statków.

COWORKER
Małgorzata Kaźmierczak | InnovaTree
Doświadczona konsultantka w zakresie pozyskiwania funduszy krajowych oraz europejskich w obszarze B+R. Pasjonatka innowacji i nowych technologii. Świetnie zarządza projektami, których prowadzi równolegle kilka. Dodatkowo prowadzi branżowe szkolenia/ webinary, na których pojawiają się dziesiątki uczestników (z bardzo pozytywnym feedbackiem po spotkaniach). Prawdziwy master w komunikacji z bardzo różnorodnymi klientami. Prywatnie: ciepła i serdeczna osoba, świetnie zorganizowana, z wysokimi zdolnościami interpersonalnymi.

NAGRODA 20LECIA
Łukasz Osowski
Za długoletni związek z murami PPNT Gdynia oraz stworzenie dwóch innowacyjnych firm: IVONA Software sp. z o.o. i Lab4Life sp. z o.o. Wdrożone projekty: syntezator mowy IVONA oraz asystent zdrowego stylu życia VIKA, nie tylko nadały rozgłos PPNT Gdynia, ale również zmieniły życie ludzi na całym świecie.

NAGRODA DYREKCJI
Greenway Polska sp. z o.o.
Za projekt budowy stacji do ładowania samochodów elektrycznych we współpracy z firmą logistyczną InPost. Stacje znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy Paczkomatach. W ramach projektu GreenWay Polska dostarcza i instaluje stacje ładowania AC oraz DC. Firma będzie się także

Statuetka

Lider PPNT Gdynia co roku przybiera inną formę. To zamysł, a często nawet sama realizacja, jednej z parkowych firm. To z ich pracy czerpana jest inspiracja do formy, jaką przybierze to wyjątkowe wyróżnienie. Nie inaczej stało się w tym roku. Statuetka Lidera PPNTGdynia2021, powstała w parkowej pracowni ceramicznej Mozi. Projektanci nawiązali kształtem do brył budynków PPNT Gdynia. Motyw łuków obecny jest też w parkowym logotypie i jest kojarzony z Parkiem od początku, dlatego forma tegorocznej nagrody doskonale wpisuje się w okrągły 20. jubileusz funkcjonowania PPNT.
Niestety, z uwagi na szalejącą pandemię rozdanie nagród nie mogło się odbyć podczas uroczystej gali, a ogłoszenie wyników musiało nastąpić online. Nie umniejsza to jednak osiągnięć laureatów, którzy pokazali, że nawet w trudnych gospodarczo realiach pandemii, są  w stanie się rozwijać i przy udziale parkowego wsparcia osiągać sukcesy na komercyjnym rynku. Wszystkim gratulujemy!

Więcej o nagrodzie Lidera PPNT Gdynia: https://ppnt.pl/spolecznosc-parkowiczow/

  • Statuetka Lidera PPNT 2021 autorstwa MOZI
  • Statuetki Lidera PPNT 2021
  • Nagroda w kategorii COWORKER
  • Nagroda w kategorii DEBIUT
  • Nagroda w kategorii 20-lecie
  • Nagroda w kategorii WYDARZENIE
  • Nagroda w kategorii OSOBOWOŚĆ
  • Nagroda Dyrekcji PPNT Gdynia
  • Laureaci Lidera PPNT 2021