Gdynia Innowacyjna

New European Bauhaus – rozmowa o lepszym jutrze

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

23.04.2021 r.

Jak tworzyć wspólną, zrównoważoną i piękną rzeczywistość? Już 27 kwietnia o 14.00 porozmawiają o tym specjaliści w dziedzinie architektury i urbanistyki – Alessandro Rancati, Piotr Czyż, Jacek Dominiczak oraz Paulina Kisiel. Rozmowę rozpocznie Katarzyna Gruszecka-Spychała – wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. Spotkanie online organizowane jest przez PPNT Gdynia | Centrum Designu.

Budowanie lepszej rzeczywistości najlepiej zacząć od najbliższego otoczenia – ulicy, dzielnicy czy miasta. To, co łączy wszystkich mieszkańców to potrzeba bezpieczeństwa i poczucia wspólnoty. Pragniemy żyć wygodnie i ładnie. Troszczymy się o własne zdrowie i dbamy o otoczenie. Chcemy korzystać z dostępnych możliwości i mieć udział w tworzeniu społeczności. Jak to osiągnąć? Jak planować przyszłość dobrą dla nas i naszej planety?

– Zrównoważony rozwój to nasz wspólny cel. Możemy go osiągnąć m.in. poprzez projektowanie, wzornictwo i architekturę w duchu klimatycznej odpowiedzialności. Interdyscyplinarny dialog w ramach inicjatywy New European Bauhaus pozwala dzielić się ideami i doświadczeniami. Najbliższemu panelowi przyświecać będą równowaga i wspólnota. Z niecierpliwością czekam na efekty dyskusji, w której udział wezmą eksperci i urbaniści. – mówi wiceprezydent ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała, która otworzy wtorkowe wydarzenie.


Nowy Europejski Bauhaus (New European Bauhaus) to interdyscyplinarna inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest stworzenie przestrzeni do twórczego dialogu. To zaproszenie do dyskusji i działania dla osób chcących projektować zrównoważone style życia. Inicjatywa uwzględnia aspekty społeczne, kulturowe, artystyczne, naukowe, technologiczne i gospodarcze. Kładzie równomierny nacisk na dobro ludzi oraz troskę o środowisko. 
 
W rozmowie udział wezmą:
gość specjalny:  Alessandro Rancati /  EU Policy Lab,
Piotr Czyż / Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto, Politechnika Gdańska,
Jacek Dominiczak / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku,
Paulina Kisiel / PPNT Gdynia | Centrum Designu.

Kiedy?

27 kwietnia 2020 | godz. 14:00
Zarejestruj się na wydarzenie za pośrednictwem portalu evenea.pl
organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu