Gdynia Innowacyjna

Oto autorzy najlepszych pomysłów na biznes!

Oto finaliści Gdyńskiego Biznesplanu 2018! // fot. Sławomir Okoń

Oto finaliści Gdyńskiego Biznesplanu 2018! // fot. Sławomir Okoń

Ogłoszono listę uczestników, którzy zakwalifikowali się do 3. etapu konkursu Gdyński Biznesplan 2018. Kolejnym krokiem będzie ocena przez jury 45 gotowych biznesplanów. 15 maja poznamy listę finalistów, a 4 czerwca podczas oficjalnej gali finałowej ogłoszony zostanie zwycięski projekt. Na laureata czekać będzie 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.

W regulaminowym terminie otrzymaliśmy 45 gotowych biznesplanów, których autorami są łącznie 53 osoby. Wszystkie biznesplany zostaną teraz przekazane konkursowemu jury. 15 maja zostanie opublikowana lista finalistów, którzy 21 maja spotkają się z osobami oceniającymi złożone projekty – mówi Magdalena Urban z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.
 
Do 16. edycji konkursu zgłosiło się 234 przedsiębiorczych studentów z pomysłami na biznes. Zgłoszenia dotyczyły: gastronomii – 28, turystyki, rekreacji, sportu i rozrywki – 27, ICT – 24, designu, projektowania i sztuki – 23, reklamy, promocji, mediów – 20, edukacji, szkoleń, oświaty – 20, opieki medycznej – 20, inżynierii, automatyki i robotyki – 12, ochrony środowiska –11, motoryzacji i transportu – 10, multimediów – 8, pośrednictwa, doradztwa finansowego i ubezpieczeń – 7, biotechnologii – 6 i innych – 18. Podsumowując 174 z nich dotyczyły sektora usług, 24 branży handlowej i 36 produkcyjnej.

Do drugiego etapu konkursu Gdyński Biznesplan zakwalifikowały się wszystkie osoby. Dzięki temu miały one możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach oraz konsultacjach z ekspertami. Wszystko po to, aby swój pomysł mogły odpowiednio ubrać w słowa oraz liczby.


 
30 marca minął termin składania gotowych biznesplanów, które być może już wkrótce podbiją rynek nie tylko gdyński, trójmiejski czy polski, ale również międzynarodowy. W sumie wpłynęło 45 prac, których autorami są 53 osoby. Teraz ich projekty zostaną poddane ocenie konkursowego jury, które 15 maja ogłosi listę finalistów. Natomiast tegorocznego zwycięzcę poznamy 4 czerwca podczas oficjalnej gali finałowej. Na laureata czekać będzie 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.
 
Konkurs ma charakter ogólnopolski i organizowany jest nieprzerwanie od 2003 roku. Skierowany jest do przedsiębiorców – przyszłych lub już funkcjonujących. Jego główny cel to pomoc tym, którzy odkryli w sobie ducha przedsiębiorczości, ale nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, mają pewne braki w przygotowaniu do własnego biznesu, nie posiadają własnego kapitału lub myślą o rozwoju prowadzonej firmy. Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Łącznie w dotychczasowych edycjach wzięło udział 5760 osób, które zgłosiły w sumie 5493 projekty.


 
Głównym zadaniem nowej formuły konkursu jest kształtowanie i wspieranie postaw aktywnych i przedsiębiorczych wśród studentów, których projekty biznesowe rokują powodzenie rynkowe.

Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy. Trzeba jednak pamiętać, że laureaci muszą założyć lub przenieść swoją działalność do Gdyni.

Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Thomson Reuters oraz RADMOR.

Konkurs można śledzić na Facebooku.

ikona

Zobacz także