Gdynia Innowacyjna

Speak in UX czyli o dobrym projektowaniu

Fot. Agata Ciesielska

Fot. Agata Ciesielska

31.10.2019 r.

Jak prowadzić badania, aby tworzyć produkty i usługi oparte na wiedzy o użytkownikach, a nie własnych przeczuciach i założeniach? Na co uważać, przy interpretacji wyników? Na te i wiele innych pytań związanych z projektowaniem wrażeń użytkownika odpowiadali prelegenci podczas dwudniowej konferencji w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Speak in UX.


Eksperci branży, gwiazdy Internetu i fachowa wiedza

Pierwszego dnia konferencji, w po brzegi wypełnionej Sali audytoryjnej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, swoją wiedzą na temat efektywnego projektowania produktów i usług podzieliła się m.in. Paulina Walkowiak z cux.io, która tłumaczyła uczestnikom, dlaczego analizowanie samych wskaźników z Google Analytics nie wystarczy, by zbudować silną markę. O badaniach użytkowników i ich roli w projektowaniu produktów i usług opowiedziała Magdalena Laine-Zamojska z Lufthansa Systems. Na zakończenie Alicja Antkowiak z Allegro, podkreśliła jak istotne jest wybranie właściwych metod badawczych w procesie projektowania zorientowanego na użytkownika.

Na scenie nie zabrakło również gwiazd sieci,  jak choćby Janina Bąk – autorki bloga Janina Daily, która zdradziła, jak wykorzystywać dane statystyczne do rozwijania swojej marki. W utrwalaniu nowych wiadomości uczestnikom pomagała Ania Szczepkowska z Visual Coach – Rysuję i Rozwijam, przygotowując dla nich notatki w postaci gotowych do wydruku i łatwych do zapamiętania grafik.

Praktyczne umiejętności

Po przyswojeniu teoretycznej wiedzy, przyszedł czas na jej praktyczne wykorzystanie w procesie  projektowania i wprowadzaniu produktów na rynek podczas zaplanowanych na drugi dzień konferencji warsztatów. Ich uczestnicy, pod okiem ekspertów branży UX rozwijali umiejętności organizacji pracy w zespołach projektantów, prototypowania oraz przeprowadzania testów użyteczności.
Zarówno 100% frekwencja podczas konferencji, jak i doskonała atmosfera samego wydarzenia zdecydowały o jego niewątpliwym sukcesie. Są także potwierdzeniem faktu, że na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na stworzenie platformy efektywnej wymiany wiedzy dla branży projektowej, pracującej w oparciu o metodykę User Experience.

Relacja z wydarzenia: https://www.facebook.com/events/631623580661127/
  • Anna Borkowska, dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia
  • Katarzyna Gajewska, Allegro
  • Janina Bąk, blog Janina Daily
  • Janina Bąk, blog Janina Daily
  • Alicja Antkowiak, Allegro
  • Konferencja Speak in UX
  • Konferencja Speak in UX
  • Konferencja Speak in UX
  • Konferencja Speak in UX
  • Janina Bąk, blog Janina Daily