Gdynia Innowacyjna

Nagroda Defender dla systemu antyradarowego z Gdyni

fot. M.Dura/defence24.pl

fot. M.Dura/defence24.pl

13.09.2018 r.

Wszystko wskazuje na to, że o spółce Advanced Protection Systems (APS) z Gdyni w najbliższych latach będzie coraz głośniej. To za sprawą stworzonego przez firmę nowoczesnego systemu antydronowego Ctrl+Sky, który ma chronić przed podejrzanymi i potencjalnie niebezpiecznymi dronami.

Ctrl+Sky to system antydronowy stworzony, aby wykrywać, śledzić i neutralizaować drony‑intruzy. Umożliwia on detekcję dronów jednocześnie za pomocą sensora radarowego, akustycznego, wizyjnego i radiowego. Zastosowane systemy detekcji dają systemowi Ctrl+Sky możliwość działania w każdych warunkach pogodowych, zarówno w dzień, jak i w nocy.
 
Firma APS działa już na rynku - również w Gdyni - gdzie zabezpiecza m.in. Stadion Miejski. Na tym jednak nie koniec. APS planuje w najbliższym czasie wprowadzić swoje rozwiązania na rynek komercyjny zapewniając tym samym ochronę kluczowych obiektów na terenie Polski. Współpracując ze spółką PZU Lab z Grupy PZU proponuje biznesowi rozwiązania w ramach bezpieczeństwa na niebie wokół fabryk, stadionów czy miejsc imprez masowych.
 
Firma APS niedawno zaprezentowała swój system na XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach. Tam też otrzymała wyróżnienie w konkursie o nagrodę Defender.


mat. www.defence24.pl