Gdynia Innowacyjna

Debata o wyzwaniach miasta - ruszyła rejestracja

fot. materiały promocyjne UrbanLab

fot. materiały promocyjne UrbanLab

03.03.2020 r.

Laboratorium Innowacji Społecznych ogłasza start zapisów na konferencję „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania” organizowaną w ramach projektu Urban Lab.

Konferencja Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania / Becoming the City – Global Challenges, Local Solutions odbędzie się w dniach 18-19 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym GDYNIA. Ma ona stanowić początek cyklu spotkań poświęconych wyzwaniom stojącym przed współczesnymi miastami.

W czasie wydarzenia odbędą się m.in. debata poświęcona wpływowi adaptacji do zmian klimatu, zrównoważonego rozwoju i partycypacji społecznej na rozwój miasta, warsztaty Open Data, prezentacje poświęcone architekturze wyboru, rozwojowi biznesu i pokaz filmowy połączony z dyskusją. Pełny program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.
- Konferencja Miasto Świadome to przestrzeń do wymiany dobrych praktyk i swoich własnych doświadczeń z innymi osobami aktywnie uczestniczącymi w życiu miasta
– tłumaczy Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji - Podczas konferencji skupimy się głównie na wyzwaniach stojących przed współczesnymi miastami oraz metodach rozwiązywania problemów w ujęciu interdyscyplinarnym i międzysektorowym. Sprawdzimy jak działania urbanlabów mogą być wykorzystywane przez samorządy i jak angażować mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w lokalnej zbiorowości. Serdecznie zachęcam do udziału w wydarzeniu i podzielenia się własnymi przemyśleniami i pomysłami.Zapisy trwają do 16.03.2020 r. Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://lis.gdynia.pl/konferencja/.

Organizatorzy zachęcają do dołączania do wydarzenia na Facebooku, ponieważ będą się tam pojawiały aktualne informacje dotyczące konferencji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

#becomingthecity