Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Gdynia Innowacyjna

W trosce o czyste lasy

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

14.05.2020 r.

Pomorski Park Naukowo Technologiczny (PPNT Gdynia) dołączył do akcji “Z miłości do lasu”, której zadaniem jest zachęcenie leśnych spacerowiczów do nieśmiecenia i zabierania z lasu napotkanych śmieci nie tylko podczas zorganizowanych zbiórek czy Dnia Ziemi. Wszystko po to, by dbałość o nasze lasy stała się nawykiem, a nie okolicznościowym zwyczajem. Za projektem stoi dwóch miłośników przyrody - Agata i Kamil.

- Obecna globalna sytuacja mocno wpłynie na zmianę naszych nawyków. „Mniej znaczy więcej” stanie się bardziej realne, będzie nowym stylem życia. W mojej ocenie nastąpi pełna symbioza życia z naturą, dlatego tworząc ten projekt chcemy zwrócić uwagę na sytuację: nasz dom to nie tylko cztery ściany, to przede wszystkim otaczająca nas przyroda. Wybraliśmy temat lasu ze względu na położenie Gdyni, w której mieszkamy, znajdującej się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - mówi jedna z inicjatorek akcji - Agata Kielan.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny dołączył do akcji i zachęca do udziału w niej swoich Parkowiczów. W najbliższy piątek, w oknach PPNT Gdynia na piątym piętrze, na kultowym już #WHIZTALKU, pojawi się także hasło promujące inicjatywę: #CZYSTELASY.
 - Jesteśmy częścią natury i zapomnieliśmy o tym przez codzienny pośpiech, niezrobione rzeczy, niezałatwione sprawy - dodaje Kamil Sumiński. - Wystarczyło kilka dni izolacji w naszych domach, w czasie trwającej pandemii, aby ludzie zwrócili uwagę na fakt, że las to nie tylko zwykły drzewostan - to miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować, poprawić sobie nastrój, czy kondycję fizyczną. Las to nasz drugi dom i potrzebuje tylko albo aż zadbania o niego – zauważa Agata Kielan.

Śledząc "Z miłości do lasu" dowiesz się, co Cię otacza w lesie, jak dbać o naturę oraz jak zmienić swoje nawyki na te przyjazne środowisku. Bieżące informacje @zmiloscidolasu dostępne są na kanałach Facebook oraz Instagram.
  • Materiały promocyjne kampanii "Z miłości do lasu"