Gdynia Innowacyjna

Wspólnie o miejskich wyzwaniach - w innym terminie

materiały promocyjne LIS

materiały promocyjne LIS

09.03.2020 r.

Wielkimi krokami zbliża się konferencja „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania”, która w Gdyni organizowana jest w ramach projektu Urban Lab. W dniach 18-19 marca Pomorski Park Naukowo-Technologiczny stanie się miejscem debat i rozmów o wyzwaniach, przed którymi stoją współczesne miasta.

AKTUALIZACJA:

Informujemy, że konferencja „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania” zaplanowana na 18/19 marca w Gdyni została przełożona na drugą połowę 2020 roku. W trosce o zdrowie wszystkich uczestników i poczuciu odpowiedzialności za miasto prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zadecydował o zmianie terminu spotkania. Nie rezygnujemy jednak z możliwości wymiany wiedzy i doświadczenia. Serdecznie zachęcamy do obserwowania UrbanLab Gdynia w mediach społecznościowych (Facebook) oraz śledzeniu strony internetowej LIS. Będziemy tam zamieszczać materiały online oraz ogłosimy nowy termin konferencji.

______________________________________________________________________________

Konferencja Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania ma stanowić początek cyklu spotkań poświęconych wyzwaniom stojącym przed współczesnymi miastami.

- Konferencja to część projektu UrbanLab, którego założeniem jest wspólne dyskutowanie o miejskich wyzwaniach, diagnozowanie lokalnych problemów i szukanie rozwiązań. Oznacza to włączenie do dyskusji zarówno mieszkańców, jak i urzędników, ekspertów, przedsiębiorców. Mamy przeczucie, że taki dialog pomiędzy wieloma stronami owocuje najlepszymi rozwiązaniami – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.Podczas wydarzenie odbędzie się szereg paneli dyskusyjnych, wykładów i wystąpień. Zaplanowano także warsztaty, a nawet grę aktywizującą dla uczestników, pokazującą mechanizmy komunikacji.

- Podczas konferencji wspólnie z uczestnikami, ekspertami – m.in. Filipem Springerem, Wojciechem Kłosowskim, Mariuszem Sokołowiczem czy Aleksandrą Zemke – i przedstawicielami miasta będziemy rozmawiać o wyzwaniach dotyczących miast. Będzie mowa m.in. o adaptacji do zmian klimatu, czy kwestiach związanych ze starzeniem się społeczeństwa. Wspólnie będziemy rozmawiać o tym jak sobie z tymi wszystkimi wyzwaniami miasta radzą, jakie działania i projekty realizują i co my, mieszkańcy, możemy zrobić żeby w miastach żyło nam się coraz lepiej – wyjaśnia Katarzyna Ziemann, zastępca dyrektora Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

Pełny program konferencji Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania dostępny jest tutaj. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://lis.gdynia.pl/konferencja/. Zapisy trwają do poniedziałku, 16.03.2020 r.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Laboratorium Innowacji Społecznych oraz na Facebooku wydarzenia.