Gdynia Innowacyjna

Znamy agendę "Pomorskich Dni Druku 3D. Industry 4.0"

Źródło: PPNT Gdynia

Źródło: PPNT Gdynia

03.02.2020 r.

Wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie sprzyjał przedsiębiorcom, rozwijającym swoje projekty biznesowe w oparciu o innowacyjne technologie. Nie zabraknie w nim bowiem interesujących wydarzeń branżowych, poświęconych rozwojowi inteligentnych specjalizacji. Jednym z pierwszych będą z pewnością "Pomorskie Dni Druku 3D: Przemysł 4.0". W dniach: 25-26 lutego 2020 roku, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkają się specjaliści technologii addytywnych. Znamy już agendę tego wydarzenia.

Wspólny projekt

Pomorskie Dni Druku 3D to cykliczna impreza organizowana przy współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS. To już czwarta edycja wydarzenia i jednocześnie druga poświęcona tematowi Przemysłu 4.0. Jak tłumaczą organizatorzy, druk 3D jest coraz bardziej znany i dostępny przedsiębiorcom. Wciąż jednak poszukiwane jest jego zastosowanie w obszarze usprawnienia procesów produkcyjnych. Staje się to szczególnie ważne przy zapowiadanym na nadchodzące lata spowolnieniu gospodarczym. Technologia druku 3D może być odpowiedzią dla producentów, poszukujących elastycznych rozwiązań w zakresie optymalizacji produkcji.
Michał Pęczek – BIBUS MENOS -To szczególnie interesujące rozwiązanie dla przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy będą zmuszeni do zdywersyfikowania linii produkcyjnych w celu wytwarzania wielu mniejszych serii w krótkim czasie.  Drukowanie w 3D może im pomóc w pozyskiwaniu nowych zleceń.
Tematy przewodnie konferencji składać się będą z V bloków tematycznych:
 
  • Technologie IoT w automatyzacji produkcji,
  • Nowe technologie produkcyjne w przemyśle,
  • Automatyzacja produkcji,
  • Finansowanie i certyfikacja innowacji procesów produkcyjnych 4.0,
  • Warsztaty - automatyzacja procesów w przetwórstwie tworzyw sztucznych.
 

Nowa era wydruków 3D

Michał Pęczek – BIBUS MENOS  - Możemy dziś już śmiało mówić o nowej erze w branży druku 3D. Doskonale wiemy, że wytwarzane w ten sposób elementy znajdują zastosowanie zarówno w medycynie, przemyśle samochodowym czy protetyce. Z drukarek 3D korzystają także firmy jubilerskie czy studia filmowe do tworzenia poklatkowych animacji. Innowacje, jakie pojawiają się w tym obszarze i o jakich chcemy rozmawiać podczas konferencji, dotyczą optymalizacji procesów produkcyjnych oraz automatyzacji obsługi klienta.
Okazuje się, że Polska może pochwalić się liderami w zakresie nowych rozwiązań w dziedzinie druku 3D. Nowością nadchodzącej edycji Pomorskich Dni Druku 3D będzie blok inspiracyjny, podczas którego zaprezentowane zostaną historie sukcesu polskich startupów, które w krótkim czasie rozwinęły koncept i wzbudziły zainteresowanie takich inwestorów, jak Michał Sołowow.
Uczestnicy będą także mieli okazję zapoznać się z innym polskim rozwiązaniem – wirtualną platformą 3YOURMIND. Umożliwia ona nie tylko integrację firm z branży 3D, ale także automatyczną wycenę, dobór technologii wytwarzania oraz sprawne zamówienie wydruku 3D w najbardziej optymalnej cenie.

Wiedza ekspertów

Nie zabraknie również obszernego bloku na temat opłacalności zastosowań przemysłowych systemów wytwarzania przyrostowego oraz możliwości pozyskiwania dofinansowań na maszyny i technologie.
Podczas bloku warsztatów, skierowanego do przedsiębiorców nastawionych na rozwój firmy oraz osób rozpoczynających działalność, będzie można przeszkolić się z zagadnień technicznych, tj.:
  • Optymalizacja plików do druku 3D
  • Projektowania detali w CAD z myślą o druku 3D
oraz zapoznać się z nowinkami w zakresie wytwarzania przyrostowego. Pełną listę prelegentów oraz agendę wydarzenia poznamy już wkrótce.


Kiedy: 25. – 26.02.2020, godz. 9:00-15:00
Kdzie: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://evenea.pl/event/pomorskie-dni-druku-3d/

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwa Rozwoju.
Partnerami medialnym PDD3D zostały portale trojmiasto.plcentrumdruku3d.pl

Organizatorzy:

BIBUS MENOS
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny