Gdynia Mobilna

Od 4 maja większa dostępność punktów sprzedaży biletów ZKM

fot. ZKM Gdynia

fot. ZKM Gdynia

02.05.2020 r.

Od 4 do 8 maja ZKM Gdynia wydłuża godziny otwarcia punktów sprzedaży biletów okresowych ZKM. W czterech punktach miasta staną też mobilne stanowiska, gdzie będzie można nabyć bilety jednorazowe.

Od 1 maja obowiązuje nowa taryfa opłat w ZKM Gdynia. Zmieniły się ceny m.in. biletów jednoprzejazdowych, miesięcznych i 24-godzinnych (szczegółowe informacje tutaj). Aby mieszkańcy mogli łatwiej i szybciej je kupić, ZKM wprowadza udogodnienia. Od 4 do 8 maja zmienią się godziny funkcjonowania poniższych punktów sprzedaży biletów okresowych:

  • Biuro Obsługi Klienta nr 1 w Gdyni, ul. Kilińskiego 16,
  • Punkt Sprzedaży Biletów w Gdyni Obłużu, ul. Unruga 36,
  • Punkt Sprzedaży Biletów w Gdyni – Karwiny Tesco, ul. Nowowiczlińska 15,
  • Punkt Sprzedaży Biletów w Rumi – Dworzec PKP, ul. Starowiejska.

Będą one działać od godz. 7.00 do godz. 18.00 (zamiast, jak dotychczas, między 10.30 a 18.00).

Punkty mobilne


Powstaną również dodatkowe punkty, w których dostępne będą bilety jednorazowe według nowej taryfy oraz dopłaty do niewykorzystanych jeszcze biletów kupionych po starej cenie.

Uruchomione zostaną cztery mobilne punkty sprzedaży. Pojawią się w różnych częściach miasta, przy przystankach, z których korzysta największa liczba mieszkańców i tam, skąd najdalej jest do biletowych kas. W obecnej sytuacji to szczególnie ważne. Dzięki temu pasażerowie będą mogli nabyć bilety blisko swojego miejsca zamieszkania – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Mobilne punkty sprzedaży staną przy przystankach:
  • Witomino Centrum,
  • Chylonia Dworzec PKP (ul. Chylońska),
  • Redłowo SKM (al. Zwycięstwa) oraz
  • Obłuże Centrum.
Będą czynne od godz. 7.00 do godz. 11.00 oraz między godz. 13.00 a 17.00. Za bilety można w nich zapłacić wyłącznie gotówką.

Bilety jednorazowe można również nabyć w wielu innych punktach na terenie Gdyni. Pełna lista znajduje się tutaj.

Mieszkańcy mogą też cały czas kupić bilety miesięczne przez internet, a bilety jednorazowe – za pomocą aplikacji mobilnych.

Bilety jednorazowe według cen obowiązujących do 30 kwietnia można wykorzystać poprzez łączenie ich z odpowiednimi dopłatami, które dostępne są we wszystkich własnych punktach sprzedaży ZKM w Gdyni.