Gdynia Mobilna

Testujemy aplikację w Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni

parkometr z niebieskimi oznaczeniami

parkometr w Strefie Płatnego Parkowania // fot. ZDiZ w Gdyni

19.01.2022 r.

Zarząd Dróg i Zieleni testuje aplikację Open InfoParking. To narzędzie, które daje szybki dostęp do informacji o strefie parkowania w mieście i pomaga znaleźć wolne miejsce parkingowe.

– Dzięki aplikacji możemy zobaczyć aktualny stan i lokalizację wolnych miejsc parkingowych, umiejscowienie parkomatów oraz informacje o cenniku i kontakcie z zarządcą strefy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju – Staramy się, aby Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni była dostosowana do oczekiwań użytkowników, a korzystanie z niej było łatwe w obsłudze i wygodne – dodaje wiceprezydent.

Zarząd Dróg i Zieleni testowo włączył w aplikacji Open InfoParking system naprowadzania na wolne miejsca postojowe.

- Dane o wolnych miejscach pochodzą z algorytmu, który przelicza informacje o zakupionych biletach w parkomacie, w aplikacji mobilnej, wykupionych na danym odcinku ulicy abonamentach oraz wystawionych zawiadomieniach. Obrazuje to na mapie za pomocą koloru od zielonego do czerwonego, wraz z prognozą i danymi historycznymi – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
aplikacja Open InfoParking

Testy potrwają kilka tygodni, docelowo wszystkie informacje będą dostępne w aplikacji gdynia.pl. Dane uzupełnią również informacje przekazywane przez pojazdy do eKontroli Strefy Płatnego Parkowania, które zostaną dostarczone do Gdyni do połowy lutego.

Darmową aplikację Open InfoParking możemy pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play.