Gdynia Mobilna

Trójmiasto z bezpłatną komunikacją dla uchodźców

Zdjęcie podzielone na pół. Po lewej stronie trolejbus przegubowy Solaris Trollino w biało-niebieskich barwach. Po prawej stronie pociąg SKM Trójmiasto wjeżdżający na stację. Pociąg ma barwy niebiesko-żółte.

fot. Kamil Złoch (lewe) / Karolina Krupa (prawe - zdjęcie pochodzi z grupy facebookowej Gdynia w obiektywie)

28.02.2022 r.

Ukraińscy uchodźcy przybywający do Trójmiasta będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu zbiorowego. Decyzje o wprowadzeniu takiej zasady podjęły gminy zrzeszone w Metropolitalnym Związku Zatoki Gdańskiej, a także przewoźnicy kolejowi – SKM PKP Trójmiasto i Polregio.


W minioną sobotę Gdynia wspólnie z gminami zrzeszonymi w Metropolitalnym Związku Komunikacji Zatoki Gdańskiej podjęła decyzję, że wojenni migranci z Ukrainy do końca marca będą mogli podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. Oznacza to, darmowe przejazdy zarówno pojazdami ZKM Gdynia, jak i ZTM Gdańsk. Migranci wojenni z obywatelstwem ukraińskim mogą podróżować bezpłatnie na podstawie paszportu ze stemplem wjazdowym od daty 24 lutego 2022 roku lub karty pobytu uchodźcy lub tymczasowego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Teraz możliwość bezpłatnych przejazdów ukraińskim uchodźcom umożliwili również przewoźnicy kolejowi – SKM PKP Trójmiasto i Polregio. Ulga obowiązywać będzie do odwołania, a do skorzystania z niej potrzebne jest jedynie okazanie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.