Gdynia Mobilna

Zniszczone parkomaty w okolicy Polanki Redłowskiej

Zniszczone parkomaty w okolicy Polanki Redłowskiej // fot. ZDiZ

Zniszczone parkomaty w okolicy Polanki Redłowskiej // fot. ZDiZ

Po minionym weekendzie odnotowaliśmy znaczne uszkodzenia pięciu parkomatów w okolicy Polanki Redłowskiej. Urządzenia zostały uszkodzone celowo przez niezidentyfikowanych sprawców.

- Obecnie trwa szacowanie strat przez Dział Płatnego Parkowania Zarządu Dróg i Zieleni, który w poniedziałek rano był na miejscu i przeprowadził oględziny. Sprawa została również zgłoszona organom ścigania. Koszt jednego nowego urządzenia to około 30 tys. złotych, parkomaty są ubezpieczone – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przypominamy, że uszkodzenia parkomatów nie zwalniają nas z konieczności uiszczenia opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Prosimy o dokonywanie płatności w działających urządzeniach lub elektronicznie.

- Nie wszystkie parkomaty przy Polance Redłowskiej padły ofiarą wandali, dlatego opłatę możemy uiścić w innym, działającym urządzeniu lub za pośrednictwem aplikacji mobilnych: moBILET, Flowbirdapp, SkyCash – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Przy Polance Redłowskiej pojawiły się już dwa urządzenia zastępcze.

mapa strefy płatnego parkowania, zaznaczone uszkodzone parkomaty
Lokalizacje uszkodzonych parkomatów

  • ikonaOpublikowano: 28.11.2022 13:48
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.11.2022 10:25
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona