Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Przygotowujemy przedszkola i żłobki do otwarcia

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Miasto Gdynia prowadzi 45 przedszkoli. Do 6 maja ich działalność objęta jest bezwzględnym prawnym zakazem. Po tej dacie rząd umożliwia ponowne otwarcie tych placówek, jeśli będą bezpieczne dla dzieci oraz personelu, a zarazem zapewnia, że do 24 maja rodzice dzieci do 8. roku życia mogą nadal pobierać zasiłek opiekuńczy, jeśli zostają z nimi w domu.

Obecnie trwają intensywne prace nad przywróceniem działalności przedszkoli i żłobków. Nie zostaną one jednak uruchomione do końca bieżącego tygodnia, gdyż ten zostanie całkowicie poświęcony na niezbędne przygotowania oraz konsultacje z sanepidem. Na szczęście z badania, jakie zostało przeprowadzone wśród wszystkich rodziców przedszkolaków, wynika, że tylko niecałe 14 procent z nich byłoby w ogóle gotowe wysłać dziecko do placówki, a zatem nie ma wielkiego zapotrzebowania.

- Chcemy jak najszybciej zadbać o tych, którzy chcą lub muszą korzystać z usług przedszkoli i żłobków. Priorytetem jest w tej sytuacji bezpieczeństwo przedszkolaków, ich rodzin, a także nauczycieli i obsługi. Dziś wiadomo, że organizacja pracy, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni, będzie musiała ulec bardzo poważnej zmianie. Ta zmiana jest skomplikowana organizacyjnie, tym bardziej, że praktyczne zasady dopiero powstają, w ścisłej współpracy z odpowiednimi służbami - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.Powrót do przedszkoli i żłobków to również wyzwanie dla maluchów, które będą musiały się przyzwyczaić do nowych reguł. Dlatego drobiazgowe przygotowania muszą się odbyć z najwyższą starannością, możliwie szybko, ale bez szkodliwego pośpiechu. Stawką jest tu zdrowie. Ostateczny termin ponownego otwarcia zostanie podany z wyprzedzeniem.

  • ikonaOpublikowano: 04.05.2020 16:54
  • ikona

    Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.05.2020 15:58
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Czernek
ikona

Najnowsze