Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1521 (1221) 2022-12-23 - 2023-01-12

Poczuj energię tej zimy i... odetchnij w Gdyni!

Odetchnij w zimowej Gdyni

Odetchnij w zimowej Gdyni

Co można robić zimą w Gdyni? Co warto zwiedzić poza sezonem nad morzem? Jakie atrakcje oferuje zimowa Gdynia? Co ciekawego można tu zobaczyć? To jedne z najczęstszych pytań, jakie pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych w nawiązaniu do planowanych zimowych wyjazdów nad Bałtyk. Odpowiedzią na nie jest wyjątkowa oferta miasta Gdyni pod nazwą "Odetchnij w Gdyni", która skierowana jest do turystów południowej Polski, oczekujących od zimowych wyjazdów nie tylko niesamowitych wrażeń, ale i ucieczki od codzienności do miasta, w którym żyją szczęśliwi ludzie i oddycha się w nim zdrowym, świeżym i dobroczynnym powietrzem.

Gdynia jako miejsce zimowych, weekendowych oraz tygodniowych podróży jest może nieoczywistą, ale niezwykle ciekawą propozycją, o czym warto się przekonać na własnej skórze. Od grudnia do marca miasto zaprasza nocujących w Gdyni turystów, do skorzystania ze specjalnych ofert, które dostępne są jedynie poza sezonem. Do wyboru są pakiety turystyczne dla osób o zróżnicowanych upodobaniach. Pakiet kulturalny, aktywny czy rodzinny to atrakcyjne, miejskie aktywności gwarantujące, że czas spędzony w Gdyni będzie miłym wspomnieniem.
Zima sprawia, że można w Gdyni poczuć wyjątkową atmosferę nadmorskiego miasta poza sezonem. Można odetchnąć od codzienności, naładować baterie i nasycić się świeżym, bogatym w jod, dobroczynnym powietrzem, które nawet zimą jest czyste i zdrowe. Kiedy plaże pokryje biały puch, temperatura spadnie poniżej zera, a na falochronach i molach mróz wyrzeźbi fantazyjne lodowe dzieła – można tu naprawdę wspaniale wypocząć, a dodatkowo skorzystać z licznych atrakcji jakie oferuje nasze miasto – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.


Molo w Orłowie / fot. Karol Stańczak
Zimowe molo w Orłowie / fot. Karol Stańczak

Zima #wGdyni

Na czym polega wyjątkowość "Odetchnij w Gdyni"? Tu chodzi nie tylko o zimową aurę, bo jak większość nadmorskich kurortów, Gdynia właśnie latem przyciąga najwięcej turystów. Jednak zima w tym mieście to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale morze – dosłownie i w przenośni – pomysłów na spędzenie zimowych dni w pięknych okolicznościach przyrody w połączeniu z miejskimi atrakcjami.
 
Co ma do zaoferowania Gdynia zimą? Przede wszystkim oddech – świeżym, czystym i dobroczynnym powietrzem. Gdynia pragnie dzielić się tym darem i opowiadać o mieście, w którym cenną atrakcją jest nie tylko nadmorska bryza. Zimowy pobyt w Gdyni to nowe doświadczenie przełamujące kanon pozasezonowych wyjazdów. Powietrze jest tu wyjątkowo czyste i zdrowe, przesycone jodem oraz zapachem żywicy sosnowej.


 

Aktywność i dobre smaki

Na zimowych turystów, korzystających z oferty "Odetchnij w Gdyni", czekają trzy atrakcyjne pakiety turystyczne: kulturalny, aktywny i rodzinny, które można dowolnie ze sobą łączyć.

Osoby lubiące poznawać historię miejsc, w których odpoczywają, są ciekawe nowych doświadczeń i nietypowych muzealnych instalacji, mogą wybrać pakiet kulturalny. Dzięki niemu dostaną 50 procent zniżki na zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji, z widokiem na port, z którego na początku wieku wypływano w szeroki świat.
 
W Gdyni – zwłaszcza zimą – warto także korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że sportowe umiejętności można bezpłatnie doskonalić pod opieką profesjonalnych instruktorów. Wystarczy skorzystać z pakietu aktywnego. Do wyboru jest morsowanie w morzu pod okiem opiekuna ze stowarzyszenia "Morsy Gdyńskie", nadmorski trening nordic walking, a nawet surf-spacer na desce SUP po zatoce z certyfikowanym trenerem. 
 
Także rodziny z dziećmi nie będą się tu nudzić. Zwłaszcza, że i dla nich przewidziano atrakcyjne zniżki w pakiecie rodzinnym. Wizyty w Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji małym odkrywcom dostarczą niezapomnianych wrażeń (bilety tańsze o połowę). W Centrum Nauki Experyment edukatorzy odpowiedzą na każde pytanie, najmłodsi (i starsi też) poznają m.in. tajemnice ludzkiego ciała, prawa fizyki czy świat wody. To miejsce na eksperymenty, doświadczanie, rozwijanie pasji do nauki.

Zimowe aktywności w Gdyni / fot. Paweł Lewinowicz

Zimowe aktywności w Gdyni / fot. Paweł Lewinowicz

Wysoka kultura na wyciągnięcie ręki

Gdynia kocha kulturę, a kultura kocha Gdynię – nic dziwnego więc, że miasto ma do zaoferowania bogaty program kulturalnych wydarzeń, nie tylko w sezonie "filmowym". Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas tegorocznej zimy? Zdecydowanymi "must see" w mieście są muzea: Muzeum Emigracji – jedyne w Polsce muzeum poświęcone historii emigracji z ziem polskich w okresie ostatnich 200 lat, mieszczące się w zabytkowym budynku Dworca Morskiego; Muzeum Miasta Gdyni zaskakujące rozmachem, otwartością i nietypowym podejściem do tematu powstawania miasta, gdzie historia Gdyni ukazana jest w przystępny dla każdego sposób oraz Muzeum Marynarki Wojennej, w którym pasję do morza odnajdą nie tylko miłośnicy militariów. Każda placówka, prócz walorów edukacyjnych i kulturalnych, posiada jeszcze jedną, ważną i dość nieoczywistą zaletę – z ich budynków rozpościera się przepiękny widok na morze. 
 
Na prawdziwą ucztę dla oczu i duszy zaprasza również największy teatr muzyczny w Polsce, posiadający aż trzy sceny, które mieszczą łącznie ponad 1500 osób. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni realizuje najróżniejsze inicjatywy – wystawy, koncerty, gale i spektakle teatralne wykorzystujące najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne. Wśród zimowych hitów znajdziemy takie tytuły, jak: "Mistrz i Małgorzata", "Skrzypek na dachu", "Hairspray", "Wiedźmin", czy wyjątkowy Koncert Sylwestrowy, na którym nie zabraknie widowiskowych kostiumów i porywających do tańca muzycznych aranżacji. Klasyki w nowoczesnym wydaniu uświadczą także widzowie gdyńskiego Teatru Miejskiego. Obejrzeć tu można "Królową Śniegu", "Trzech Muszkieterów", jak również rozgrzewające scenę spektakle "Sen nocy letniej" i "Znaczy Kapitan".  

Spektakl "Królowa Śniegu" w Teatrze Miejskim / fot. Roman Jocher

Spektakl "Królowa Śniegu" w Teatrze Miejskim / fot. Roman Jocher
 
A dla tych, którzy kochają muzykę i chłoną ją każdym zmysłem, koncerty w gdyńskich placówkach kulturalnych, z pewnością będą miłym zakończeniem dnia pełnego wrażeń. Na jakie wydarzenia muzyczne warto wybrać się zimą w Gdyni? Aby być na bieżąco z ofertą kulturalną miasta, warto zajrzeć do miejskiego kalendarza wydarzeń.
 

Ferie zimowe w Gdyni

Jak zaplanować mądre, kreatywne i ciekawe ferie dla dzieci w Gdyni? Wystarczy odwiedzić Centrum Nauki Experyment. Podczas ferii zimowych Centrum będzie otwarte dla wszystkich dzieci spragnionych nowych wrażeń i interesujących doświadczeń. W trakcie twórczych warsztatów, dzieci będą miały okazję spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin, poeksperymentować i pomajsterkować pod ich okiem, poznać wiele ciekawostek o świecie i zmierzyć się z rówieśnikami w emocjonujących quizach. Czas spędzony w Experymencie będzie nie tylko niezapomnianą rozrywką, ale i świetną okazją, aby nawiązać nowe znajomości i aktywnie spędzić czas ze swoimi rówieśnikami.
 
W czasie wolnym, warto również zajrzeć do oryginalnego Ogrodu Świateł, którego nietypowe instalacje świetlne powstały na terenie malowniczego parku Kolibki. To zupełnie nowa, plenerowa, pełna świetlnych atrakcji forma rozrywki, której motywem przewodnim jest Alicja w Krainie Czarów. Oprócz bajkowych postaci oraz barwnych scen, na odwiedzających Ogród Świateł czeka kilkadziesiąt instalacji świetlnych, atrakcji multimedialnych i pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową. Na miejscu czeka też dużo rozrywek dla najmłodszych: gry i wyzwania oraz niezwykłe "photo pointy", rozlokowane na terenie wystawy, dzięki którym każdy gość będzie mógł w oryginalny sposób uwiecznić swoją wizytę w Ogrodzie Świateł.

Centrum Nauki Experyment / fot. mat. prasowe CNE

Centrum Nauki Experyment / fot. mat. prasowe CNE

Zanocuj #wGdyni

Spotkajmy się w Gdyni – z morzem, czystym powietrzem i nadmorskimi atrakcjami w tle! Planując zimowe wypady w ciągu najbliższych miesięcy, zachęcamy do skorzystania z oferty hoteli rekomendowanych przez Gdyńską Radę Turystyczną, która dostępna jest na stronie: Gdyńska Rada Turystyczna.
 

Pomysł na zimowy wyjazd? Odetchnij w Gdyni!

W Gdyni nawet zwykły spacer może stać się przygodą. Podczas zimowej wędrówki po mieście warto zwrócić uwagę na wyjątkową w skali światowej modernistyczną zabudowę, która jest efektem nowoczesnej myśli projektowej 20-lecia międzywojennego i idei, nowoczesnego, polskiego miasta z polskim portem w tle. A gdy ożywcza morska bryza pobudzi apetyt i zmęczenie spacerami da się we znaki, warto odpocząć i posilić się w jednej z przytulnych restauracji z widokiem na morze. Gdyński szlak kulinarny to bogata i różnorodna oferta dań, uchodzących za najlepsze w całym Trójmieście. Wieczorny spektakl w Teatrze Muzycznym, a po nim lampka wina w klimatycznej kafejce nad samym morzem to – najlepsze z możliwych – zakończenie dnia spędzonego w Gdyni.
 
Jedno jest pewne - zimą Gdynia zachwyca równie mocno, co latem. A może nawet bardziej?

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 22.12.2022 13:30
  • ikona

    Autor: Joanna Piekarz (j.piekarz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.12.2022 13:31
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona