Aktualności

Poznaliśmy zwycięzcę „Policyjnej Foczki”

Piątka dzieci (trzy dziewczyny i dwójka chłopców) podczas rysowania. Znajdują się na szkolnej sali.

W finale konkursu „Policyjna Foczka” rywalizowali uczniowie z sześciu gdyńskich szkół. (fot. gd.policja.gov.pl)

02.06.2021 r.

Za nami finał programu „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”. To już XIV edycja profilaktycznego projektu dla gdyńskich pierwszoklasistów. Uczniowie razem z foczką Gdynką poznawali zasady bezpieczeństwa w szkole, domu i podczas zabawy. Tegoroczną edycję wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni.


Program „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”, który ma już czternastoletnią tradycję, jest skierowany do uczniów klas pierwszych gdyńskich szkół podstawowych. W ramach programu dzieci zgłębiają zasady bezpiecznego zachowania w szkole, domu i podczas zabawy. Poznają także pojęcia tolerancji, szacunku do drugiego człowieka i otaczającej przyrody.

Podsumowaniem każdej edycji programu są konkursy organizowane w szkołach i dzielnicach. W ostatnim etapie sześć najlepszych szkół oddelegowuje zespoły złożone z dwunastu osób. Drużyny walczą o zwycięstwo w finale, utrwalając jednocześnie zdobytą wcześniej wiedzę.

W tegorocznym finale konkursu „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa” wzięły udział:

  • Zespół Szkół Jezuitów,
  • Szkoła Podstawowa nr 34,
  • Szkoła Podstawowa nr 16,
  • Szkoła Podstawowa nr 13,
  • Szkoła Podstawowa nr 39,
  • oraz Zespół Szkół nr 8.

W poniedziałek, 31 maja pierwszoklasiści przystąpili do ostatniego etapu programu. Z uwagi na pandemię koronawirusa finaliści rywalizowali w swoich szkołach, po czym prace plastyczne, wiersze i filmy zostały przekazane policjantom. Jury oceniło już twórczość uczniów. Jak przyznają funkcjonariusze, efekty zachwyciły komisję. Tegoroczną edycji programu wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni.

Gratulujemy wszystkim finalistom!
  • Funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Stoją zebrani przy stole, na którym znajdują się rysunki.
  • Piątka dzieci (trzy dziewczyny i dwójka chłopców) podczas rysowania. Znajdują się na szkolnej sali.