Aktualności

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Bezpłatne szczepienia dla seniorów // pixabay.com
Gmina Miasta Gdyni reprezentowana przez Gdyńskie Centrum Zdrowia 5 października podpisała umowę z Clinica Medica Sp. z o. o. na realizację zadania „Regionalny Program Polityki Zdrowotnej – szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+ z grupy ryzyka” finansując program w kwocie 123 093,00 zł. Drugą połowę pokrywa Samorząd Województwa Pomorskiego.

Do udziału w programie zaproszone są osoby powyżej 65. roku życia, leczone z powodu chorób układu oddechowego (m.in. z nieżytem oskrzeli, rozedmą płuc, astmą oskrzelową) i zameldowane na terenie Gdyni.

Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do wypełnienia oświadczenia o zameldowaniu oraz przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka. Zaświadczenie lekarskie nie będzie wymagane, jeżeli z dokumentacji medycznej posiadanej przez podmiot wykonujący szczepienie będzie wynikać przynależność pacjenta do grupy ryzyka.

Szczepienia odbywać będą się w dwóch przychodniach Clinica Medica:
  • Przychodnia Sokółka – ul. Staniszewskiego 1, tel. +48 58 714 11 60
  • Przychodnia i Szpital Mireckiego – ul. Mireckiego 11, tel. +48 58 661 50 55
Zapraszamy do uczestnictwa w programie od 22.10.2018 r.

Porozumienie o współfinansowanie programu szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom podpisano 27 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

W związku z wysoką zapadalnością na chorobę pneumokokową wśród seniorów, samorząd województwa pomorskiego podjął decyzję o utworzeniu Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej – szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka. Ponad połowa powiatów z województwa pomorskiego poparła ideę wdrożenia regionalnego programu polityki zdrowotnej i podjęła decyzję o współfinansowaniu wraz z samorządem wojewódzkim szczepień ochronnych dla mieszkańców Pomorza. W sumie program obejmuje 13 powiatów: bytowski, chojnicki, kościerski, kwidzyński, człuchowski, kartuski, malborski, pucki oraz tczewski, Sopot, Słupsk oraz Gdynię.