Aktualności

Czas na zmianę nawyków żywieniowych

Kubek z jagodami i kwiaty

W warsztatach mogą wciąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gdyni // fot. Pixabay

27.07.2022 r.

Gdyńskie Centrum Zdrowia zaprasza na bezpłatne warsztaty poświęcone zmianom nawyków żywieniowych. Wszyscy zainteresowani już jutro mogą się spotkać z dietetykiem.

 
Warsztaty są adresowane do dorosłych mieszkańców Gdyni, zainteresowanych zdrowym stylem życia, którzy chcieliby popracować nad zmianą swoich nawyków żywieniowych.
 
- Spotkanie organizowane jest przez Gdyńskie Centrum Zdrowia, a każdy z uczestników dowie się m.in. jakie są zasady zdrowego żywienia, jakie jest indywidualne zapotrzebowanie w wodę  - mówi Aldona Klebowska, dietetyk z Gdyńskiego Centrum Zdrowia. – Będziemy też mówić o tym, jakich wyborów dokonywać podczas zakupów, jakie warzywa i owoce sprzyjają nawodnieniu,  jak w praktyce wprowadzić zdrowe nawyki. Podczas warsztatów, które potrwają około dwóch godzin, zachęcamy do robienia notatek i zadawania pytań. Planujemy również wspólne przygotowanie zdrowego napoju, który będziemy spożywać podczas zajęć.
 
Czwartkowa edycja warsztatów, jest już drugim tego typu spotkaniem w tym roku, pierwsza która obyła się w czerwcu, cieszyła się dużym zainteresowaniem gdynian.
Warsztaty poprowadzi Aldona Klebowska – dietetyk. W Gdyńskim Centrum Zdrowia koordynuje projekty profilaktyczne, prowadzi szkolenia dla firm, warsztaty dla dzieci i dorosłych promujące zdrowy tryb życia. Zachęca do zmiany nawyków metodą małych kroków i praktycznych rozwiązań. Docenia mądrości organizmu i jego umiejętność regeneracji. Prywatnie zakochana w Czarnym Lądzie, a szczególnie w Namibii, do której powraca regularnie i poznaje tam nowe smaki i naturalne metody leczenia.

Warsztaty zaplanowano na 28 lipca o godzinie 12:00. Aby wziąć w nich udział, wystarczy przesłać zgłoszenie na adres: sekretariat@gcz.gdynia.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.