Aktualności

Nowe centrum zdrowia dla małych pacjentów i ich mam

uroczyste przecięcie wstegi

Nowe poradnie działają w ramach Centrum Medycznego Morska // fot. Paweł Kukla

20.09.2022 r.

Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu to dwie nowe poradnie na mapie medycznej Gdyni, które dziś uroczyście otwarto. Oferta tych instytucji jest już dostępna dla mieszkańców - jeszcze we wrześniu rozpoczyna się program bezpłatnego badania dzieci pod kątem wad postawy.

Centrum Matki i Dziecka oraz Centrum Leczenia Bólu będą działać w ramach Centrum Medycznym Morska przy ulicy Obrońców Wybrzeża 8.


- Z przyjemnością uczestniczę dziś w otwarciu placówki, która oferuje przemyślane i niezwykle potrzebne programy profilaktyczne i rehabilitacyjne - mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - W Gdyni wiemy, jak ważne jest to, aby wszystkie dzieci miały szansę na zrównoważony rozwój i  lepszy start w dorosłe życie. Dlatego ważne jest, aby nasi młodzi mieszkańcy, mieli dostęp do specjalistów i mogli jak najwcześniej otrzymać jak najlepszą pomoc.
 
- Badania pokazują, że aż 95 procent dzieci wymaga interwencji fizjoterapeutycznej – dodaje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - W Gdyni kładziemy duży nacisk na profilaktykę, wychodząc z założenia, że wczesne interwencje, zmiana stylu życia mogą zapobiegać wielu poważnym problemom ze zdrowiem, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Centrum Medyczne Morska od dawna już jest naszym partnerem w zakresie badań wad postawy dla najmłodszych gdynianek i gdynian, realizowanych wspólnie z Gdyńskim Centrum Zdrowia oraz Gdyńskim Centrum Sportu. Fizjoterapeuci z Centrum prowadzą zajęcia korekcyjne w wybranych szkołach. Cieszę się, że oferta medyczna tej placówki się poszerza i że jeszcze więcej mieszkańców będzie mogło z niej korzystać.

Centrum Matki i Dziecka realizuje ideę kompleksowego wsparcia dla kobiet, od ich decyzji o macierzyństwie, poprzez ciążę, poród i kres połogu, w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej, konsultacji położniczych i laktacyjnych oraz wsparcia psychologa i dietetyka.

- Jego zadaniem jest też otoczyć opieką dzieci, które wymagają wsparcia w prawidłowym rozwoju już od pierwszego dnia życia, zarówno fizjoterapeutycznego, jak również neurlogopedycznego, terapii integracji sensorycznej a także psychologicznego i dietetycznego – informują Dorota i Damian Janczewscy z Centrum Medycznego Morska. - Centrum Leczenia Bólu to kompleksowe wsparcie dla osób borykających się z przewlekłym bólem przez nowoczesne narzędzia i terapię obejmujące między innymi kriolezę, blokady botulinowe czy też leczenie marihuaną medyczną.

Nowa placówka zyskała również akceptację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na realizację Programu Rehabilitacji Leczniczej w schorzeniach ruchu w systemie ambulatoryjnym, w ramach prewencji rentowej ZUS.


Centrum Matki i Dziecka rozpoczyna właśnie akcję bezpłatnego badania dzieci oraz cykl wykładów lekarzy i specjalistów dla pacjentów. Szczegóły dotyczące tej i innych inicjatyw Centrum można znaleźć na  stronie
  • Przemówienia z okazji otwarcia
  • Stół do fizjoterapii
  • Stół do fizjoterapii
  • Stół do fizjoterapii
  • Szyld centrum