Aktualności

Nowoczesny kompleks Poradni Przyszpitalnych. Inwestycja za 10 milionów złotych

Nowoczesny kompleks Poradni Przyszpitalnych. Inwestycja za 10 milionów złotych, fot. Szpitale Pomorskie

Nowoczesny kompleks Poradni Przyszpitalnych. Inwestycja za 10 milionów złotych, fot. Szpitale Pomorskie

Szpitale Pomorskie sp. z o.o. zmodernizowały budynek nr 28 przy ul. Huzarskiej 1 w Gdyni, przeznaczając go na kompleks Poradni Przyszpitalnych Szpitala Morskiego im. PCK. Pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni 1004,82 m² został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i meble. Modernizację o wartości 9,6 mln zł sfinansowano ze środków samorządu województwa, funduszy unijnych i własnych środków spółki. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się 9 lipca o godz. 12.00.

 
Celem realizacji inwestycji jest poprawa jakości ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz zwiększenie dostępności usług medycznych dla mieszkańców Pomorza.
- Modernizacja obejmowała szeroki zakres prac budowlanych, instalacyjnych oraz wyposażeniowych. Dotychczas rozproszone w różnych lokalizacjach poradnie teraz znajdują się w jednym, łatwo dostępnym miejscu, co znacząco poprawi komfort pacjentów oraz efektywność świadczonych usług - informuje Prezes Zarządu Szpitali Pomorskich, Jolanta Sobierańska-Grenda. - Nowe wyposażenie, meble i system kolejkowy, znacząco poprawią funkcjonalność obiektu. Ponadto każda kondygnacja budynku została zaplanowana z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie pacjentów oraz personelu.
 
Na parterze dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych usytuowane są: poczekalnia, recepcja, sale lekarskie i zabiegowe. Na kolejnych piętrach znajdują się pomieszczenia do zabiegów i konsultacji, korytarze z poczekalniami oraz dodatkowe pomieszczenia serwisowe.
 
W ramach projektu pn. "Przebudowa pomieszczeń Budynku Nr 28 przy ulicy Huzarskiej 1 na potrzeby Kompleksu Poradni Przyszpitalnych wraz z Centralą Rejestracyjną w Szpitalu Morskim im. PCK" przez 1,5 roku przeprowadzono szeroko zakrojone prace budowlane, koncentrując się na konstrukcji, wykończeniu ścian, sufitów i posadzek oraz montażu nowoczesnych instalacji. Zakupiono, także nowoczesny sprzęt medyczny, pozwalający na świadczenie kompleksowej opieki. Całkowity koszt inwestycji sięgnął blisko 9,4 mln zł, dzięki wsparciu finansowemu między innymi Urzędu Marszałkowskiego i środków unijnych.

  • ikonaOpublikowano: 08.07.2024 13:00
  • ikona

    Autor: Michał Sałata (michal.salata@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.07.2024 13:32
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona