Aktualności

W wakacje zadbaj o swoje zdrowie

Starsza i młodsza pani na spacerze

Każda pora jest dobra, aby bardziej zadbać o siebie // fot. Pixybay

27.07.2022 r.

Wyjątkowy projekt profilaktyczny, adresowany do dorosłych gdynianek i gdynian jest w wakacje realizowany przez Gdyńskie Centrum Zdrowia. Jego uczestnicy przez rok będą pod opieką profesjonalnej ekipy fizjoterapeutów, dietetyków i lekarzy. To unikalne działania w skali kraju. Aby dołączyć trzeba wypełnić ankietę.

 
Okres wakacji, urlopu to często czas kiedy oddajemy się błogiemu lenistwu, zapominając o zdrowej diecie i ćwiczeniach. To też czas kiedy ograniczamy wizyty u specjalistów, odkładając je na jesienno-zimowe miesiące. Nasz organizm potrzebuje wakacji i odpoczynku, ale jednocześnie domaga się opieki, troski i ciągłego zainteresowania.
 
Pamiętają o tym specjaliści z Gdyńskiego Centrum Zdrowia, które w partnerstwie z powiatem puckim i wejherowskim wspierają badania profilaktyki cukrzycy typu 2. Dlatego zaplanowali teraz projekt profilaktyczny, który jest adresowany do wszystkich dorosłych mieszkańców. 
 
- Gdyńskie programy profilaktyczne są doskonale zaplanowane, prowadzone przez bardzo dobrych specjalistów, udział w nich może uratować życie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Dla mieszkańców Gdyni są one bezpłatne, jedyna inwestycja jaką musimy poczynić, to inwestycja naszego czasu. Warto jednak pamiętać, że inwestycja we własne zdrowie jest bezcenna.
 
Wszyscy dorośli mieszkańcy, którzy chcieliby poprawić swoje nawyki zdrowotne z udziałem specjalistów, powinni wypełnić na stronie www.niecukrzymy.pl ankietę, dzięki której można dołączyć do programu zdrowotnego.
 
- Osoby zakwalifikowane do grupy zagrożonej cukrzycą zostaną zaproszone na bezpłatne przesiewowe badanie krwi pod kątem cukrzycy typu 2 – mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia. - Wynik badania wskazujący na stan przedcukrzycowy uprawni do dalszego udziału w bezpłatnym kompleksowym programie edukacyjnym. Jego uczestnicy przez rok będą pod opieką profesjonalnej ekipy fizjoterapeutów, dietetyków i lekarzy, którzy będą czuwać nad ich zdrowiem i zmianą nawyków.
 
Akcja odbywa się pod hasłem: Już dziś powiedz profilaktyce – TAK. Nie odkładaj tego do jesieni. Bezpłatny projekt skierowany jest do osób pełnoletnich.
 
Więcej informacji na stronie programu i w Gdyńskim Centrum Zdrowia.