Archiwum

Dzik jest dziki, dzik jest zły…

            Strażnicy miejscy, a w szczególności ekopatrol, w tym roku interweniowali  blisko tysiąc razy w przypadku zwierząt i ptaków, które  ranne, głodne czy też wyziębione potrzebowały ludzkiej pomocy.
Poczesne miejsce w katalogu zgłoszonych zdarzeń dotyczących zwierząt zajmują dziki, funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili 306 interwencji w sprawie tych zwierząt.
              Najczęściej były to dramatyczne sygnały od ludzi zgłaszających obecność dzików na podwórkach, gdzie stanowiły zagrożenie dla  znajdujących się tam  osób, informacje o  przechodzących  ulicami stadach  czy też zwierzętach  wręcz spacerujących miejskimi  chodnikami.
              Wczoraj ekopatrol otrzymał kolejną taką informację o stadzie dzików, które zawędrowało na  jedno z gdyńskich osiedli. W trakcie podjętych przez strażników działań szybko okazało się, że zwierzęta przychodzą w to miejsce, ponieważ  ludzie wystawiają im jedzenie przed blokami czy też na osiedlowych pergolach.

dzik 2dziki

              Dziki skuszone smakołykami, które systematycznie pojawiały  się w określonych miejscach, stały się częstymi gośćmi na tamtejszych podwórkach, wzbudzając przestrach wśród mieszkańców.
             Stąd apel o nie dokarmianie zwierząt, bo robimy im w ten sposób krzywdę, sobie również szkodząc, bo beztrosko wystawiamy się na potencjalne zagrożenie ze strony tych zwierząt.
            Strażnicy  pozostawianie jedzenia dla zwierząt traktować będą jako zaśmiecanie miasta i karać mandatami.
dzik 3