Archiwum

Miejskie skwery, zieleńce, trawniki

                   To, niestety, częste miejsca, na których beztrosko parkują kierowcy, niszcząc roślinność, dekoracyjne kwiaty i krzewy.Za straty związane z dewastacją  urokliwych zakątków przyrody  płacimy my wszyscy jako lokalna społeczność i to niemało.
Jak wynika ze wstępnych szacunków ogrodnika miejskiego, wykonanie tylko jednego średniej wielkości ronda kosztuje miasto ok. 40.000 złotych.
                 Wczoraj strażnicy miejscy ukarali kilkusetzłotowym mandatem kierowcę, który w środku dnia  zaparkował  na zieleńcu w centrum miasta.
To ponad setna interwencja tego rodzaju w tym roku, popełniający wykroczenia tłumaczą się podobnie: brakiem czasu, miejsca do parkowania, koniecznością załatwienia pilnych spraw. Kilku z rozbrajającą szczerością przyznało, że liczyli na łut szczęścia, a nuż się upiecze...
                 Miejski monitoring szybko wyłapuje chuliganów przewracających ozdobne donice, kradnących kwiaty z rabat, wyrywających krzewy rosnące na trawnikach.
 Nierzadko bywają pod wpływem alkoholu i próbują przekonać  interweniujących strażników, że przecież nic się nie stało, upychając wyrwane rośliny po kieszeniach.

zieleniec