Archiwum

Parkowanie niezgodne z przepisami

To niestety, rzecz często spotykana w naszym mieście. Takie sytuacje zgłaszają zarówno  operatorzy miejskiego monitoringu, przypadkowi przechodnie, czy też  inni użytkownicy dróg, mający kłopot z poruszaniem się po Gdyni.
Dzisiaj ok. 9.30 strażnicy miejscy ukarali 100 zł mandatem mężczyznę parkującego na chodniku przy ul. Świętojańskiej. Takich interwencji zdarza się w ciągu doby nawet kilkadziesiąt. Kierowcy niefrasobliwie stawiają swoje auta w różnych miejscach: na zieleńcach( 302) w obrębie skrzyżowania( 355), przejścia dla pieszych(167), tarasują bramy (141), ścieżki rowerowe (67), zajmują bezprawnie miejsca dla inwalidów (217).

Parkowanie niezgodne z przepisami


Interweniujący podczas takich zdarzeń strażnicy słyszą zwykle takie same, banalne wytłumaczenia: że kierowca się spieszył, nie widział znaku zakazu, jest z innego miasta, czy też zabłądził. Są również tacy, którzy z rozbrajającą szczerością odpowiadają, że liczyli na fart, że się uda, nikt nie zauważy.  Brzmi to cokolwiek dziwnie, zwłaszcza wobec tak spektakularnych przypadków niewłaściwego parkowania jak stawianie auta w obrębie przystanku ZKM( 380), czy też parkowania wprost na miejskim zieleńcu, co zdarzyło się ponad 300 razy w tym roku.
Od stycznia strażnicy podjęli blisko 5000  interwencji w przypadku parkowania niezgodnego z prawem. Do najczęstszych przewinień kierowców należy blokowanie chodnika( 622), parkowanie za znakiem B-36(825) i blokowanie wjazdu(420).

Parkowanie niezgodne z przepisami
Parkowanie niezgodne z przepisami
Parkowanie niezgodne z przepisami