Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
Bezpieczna Gdynia

Bezpieczeństwo na gdyńskich kąpieliskach

Tylko kąpiel w strzeżonych miejscach jest bezpieczna, gdyż umożliwia szybką reakcję ratowników w razie jakiegokolwiek zagrożenia. W Gdyni znajdują się cztery strzeżone kąpieliska: w Śródmieściu, Redłowie, Orłowie i Babich Dołach. W sezonie letnim codziennie w godz. 9.30 - 17.30 bezpieczeństwa plażowiczów strzegą ratownicy  wyposażeni w profesjonalny sprzęt: łodzie motorowe typu RIB, skuter z platformą ratowniczą, łódki wiosłowe, kajaki morskie, deski ratownicze, pojazd ATV z przyczepą ratowniczą, sprzęt łączności i inne niezbędne wyposażenie, dzięki czemu ratownicy przygotowani są do przeprowadzenia szybkich, skutecznych interwencji. Przez cały sezon letni na kąpieliskach strzeżonych w Gdyni znajduje się również ratownik medyczny wyposażony w podstawowy sprzęt pierwszej pomocy. Na każdym kąpielisku znajdują się punkty pomocy doraźnej wyposażone m.in. w defibrylator AED.

 

Zakaz lub pozwolenie na kąpiel sygnalizowane są poprzez wywieszenie odpowiedniej flagi. Biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona sygnalizuje jej bezwzględny zakaz. Przyczyny wywieszenia czerwonej flagi mogą być różne: wysokość fali powyżej 70 cm, siła wiatru 5ºB, temperatura wody poniżej 14ºC, widoczność poniżej 50 m, występowanie silnych prądów wstecznych, burzy z piorunami, prowadzenie akcji ratowniczej, zanieczyszczenie wody.


Warunki pogodowe, ostrzeżenia i stan gdyńskich kąpielisk można śledzić na bieżąco na stronie:
www.gdyniasport.pl/plaze.


Strefy kąpieli oznaczone są bojkami: żółtymi, które wyznaczają granicę dla osób nieumiejących pływać (głębokość wody nie przekracza 1,2 m), a także czerwonymi - strefa dla umiejących pływać (głębokość wody do 4 m).