Co nowego

MEVO na ostatniej prostej. Wybrano najkorzystniejszą ofertę

MEVO na ostatniej prostej. Wybrano najkorzystniejszą ofertę // fot.pixabay.com

MEVO na ostatniej prostej. Wybrano najkorzystniejszą ofertę // fot.pixabay.com

Spośród trzech ofert, które wpłynęły w przetargu na wybór wykonawcy i operatora systemu roweru metropolitalnego wybrana została oferta firmy NB TRICITY z Warszawy.

29 maja Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na realizację zadania polegającego na dostawie, uruchomieniu oraz zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru metropolitalnego. Komisja przetargowa wyłaniając wykonawcę brała pod ocenę 3 kryteria:
  • Cena 60%,
  • Udział rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie 35%,
  • Dostarczenie dodatkowych rowerów powyżej liczby minimalnej (3866 sztuk) 5%

Wybrany wykonawca za realizację przedmiotu zamówienia zaoferował kwotę 40.272.906,00 zł. W złożonej ofercie zadeklarował dostarczenie 4080 szt. rowerów, wszystkie z napędem wspomaganym elektrycznie.
 
Szacunkowa wartość zamówienia wynosiła: 56.527.683,61 zł brutto. W wyniku przetargu, dzięki wyborowi oferty firmy NB TRICITY samorządy uczestniczące w projekcie zaoszczędzą ponad 16 mln zł.
 
Przypomnijmy, że podczas procedury wpłynęły trzy oferty. Złożyły je: konsorcjum firm Full Speer, Telfourth, BleeperBike z Irlandii, konsorcjum polsko-czeskie firm Egis Bike, Homeport, BikeU oraz firma NB Tricity.
 
Irlandzkie konsorcjum zaproponowało 5000 rowerów, w tym 10% elektrycznych oraz cenę 32.562.246,42 zł brutto. Konsorcjum polsko-czeskie zaoferowało 3900 elektrycznych rowerów za 76.675.625,61 zł brutto.


 
W ciągu 10 dni wykonawcy mogą złożyć odwołanie od wyników przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Jeśli to nie nastąpi, w czerwcu planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą.

Wybrany wykonawca zbuduje od podstaw system rowerów publicznych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i teleinformatycznym. System będzie oparty o rowery 4. generacji wyposażone w moduły GPS, GSM i elektrozamek. System teleinformatyczny będzie wyposażony w moduł geolokalizacji, wypożyczeń i rezerwacji.

Najnowocześniejszy, a zarazem największy, pod względem obszaru działania, system rowerów miejskich w Polsce, będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi.

Zgodnie z założeniami przetargu pierwsze rowery, 30% systemu, pojawią się już jesienią tego roku. Całość sytemu roweru publicznego MEVO uruchomiona zostanie do 1 marca 2019 r. 
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17.218.259 zł.

  • ikonaOpublikowano: 30.05.2018 10:06
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.05.2018 11:52
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze