Co nowego

Muzeum Emigracji powraca z ofertą dla nauczycieli

Bezpłatny kurs ruchu twórczego w Muzeum Emigracji 18 i 19 stycznia (mat. prasowe Muzeum Emigracji)

Bezpłatny kurs ruchu twórczego w Muzeum Emigracji 18 i 19 stycznia (mat. prasowe Muzeum Emigracji)

Muzeum Emigracji wraca z ofertą bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli. W tym roku podczas spotkań będziemy rozmawiać o celebracji i świętowaniu w obszarze edukacji. Pierwsze warsztaty odbędą się w weekend 18 i 19 stycznia.

 
To niezwykle ważne, aby na co dzień doceniać osoby, które aktywnie tworzą szkolną społeczność. Dlatego do oferty Muzeum Emigracji powraca oferta edukacyjna dla nauczycieli. W programie znajdziemy warsztaty, które pomogą ubarwić szkolną codzienność oraz świadomie czerpać z takich zasobów jak np. różnorodność. Pierwsze w tym roku spotkania edukacyjne odbędą się w 18 i 19 stycznia.

Na dobry początek roku: kurs ruchu twórczego


Ruch twórczy to metoda wykorzystująca ruch i jego różnorodność, a także wynikające z niej możliwości działania w celach artystycznych, rozwojowych, edukacyjnych i terapeutycznych. Uczestnicy kursu poszerzą swoje zasoby o nowoczesne techniki pedagogiczne, dowiedzą się też, jak wykorzystać w swojej pracy kreatywne i bardziej wszechstronne rozwiązania.

Poza tym w trakcie kursu nauczą się stosować ruch w połączeniu z innymi środkami twórczego wyrazu, do wspomagania i wspierania procesu edukacyjnego, wzbogacania metod pedagogicznych i terapeutycznych. Uczestnicy otrzymają również materiały, które będą mogli wykorzystywać według własnych potrzeb oraz preferencji pedagogicznych.

Kurs będzie obejmował zagadnienia dotyczące wybranych aspektów teorii ruchu Rudolfa Labana, life/art process Anny Halprin, arteterapii, a także autorskiego projektu Karoliny Mielczarek – storytelling in movement – zorientowanego na opowiadanie w ruchu.

Kiedy?

  • sobota, 18 stycznia w godz. 10:00-17:00,
  • niedziela, 19 stycznia w godz. 10:00-15:00.


Gdzie?

  • Muzeum Emigracji, ul. Polska 1.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Muzeum Emigracji.

  • ikonaOpublikowano: 09.01.2025 12:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (magdalena.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.01.2025 13:03
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona

Najnowsze