Co nowego

To rodzinne. Tak #wGdyni naprawiają zegarki

Drugi odcinek cyklu to historia rodziny zegarmistrzów

Drugi odcinek cyklu to historia rodziny zegarmistrzów

Trwają „Wtorki z rodzinnymi”, czyli miejski cykl opowieści o wyjątkowych lokalnych biznesach, w których tradycja i rzemiosło przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dostępne jest już drugie wideo, które tym razem prezentuje firmę „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”. Historię zakładu, w którym już trzecie pokolenie z największą precyzją reperuje zegarki, można obejrzeć na YouTube i Facebooku.


Precyzja to z całą pewnością ich wrodzona cecha – w końcu zegarmistrzostwem zajmują się już od ponad 70 lat, a od 1988 roku naprawiają zegary w Gdyni. Zegarmistrzowie z tradycją, jakiej próżno szukać w większości dzisiejszych zakładów, zostali bohaterami drugiego odcinka cyklu „Wtorki z rodzinnymi”.

„Wtorki z Rodzinnymi” to akcja promująca lokalne, wielopokoleniowe firmy, które na stałe wpisały się w tożsamość miasta. Dzięki Gdyńskiemu Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przygotowano łącznie 20 krótkometrażowych filmów opowiadających historie związane z gdyńskimi firmami rodzinnymi. To przedsiębiorcy oraz ich rodziny, którzy na miejsce prowadzenia własnego biznesu jeszcze przed laty wybrali Gdynię, ale i opowieści o tych, którzy dopiero planują związać swoje życie zawodowe z miastem na wiele pokoleń do przodu. Przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube będą prezentowane kolejne odcinki krótkich filmów.

- Zachęcam do poświęcenia kilku minut na przyjrzenie się historii lokalnych biznesów, które często pamiętają jeszcze nasi dziadkowie czy rodzice. To przedsiębiorcy, którzy na przestrzeni lat budowali tożsamość Gdyni i czują się nierozerwalnie związani z miastem. Ich opowieści to niezwykle ciekawe spojrzenie w przeszłość, ale i podkreślenie ogromnego potencjału, który drzemie w rodzinnych firmach. Dzięki akcji promującej biznesy wielopokoleniowe chcemy wydobyć ten drzemiący w nich potencjał z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Tym razem kilkuminutowy film przenosi nas do siedziby wspomnianej firmy „Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i syn”, która mieści się w gdyńskim Śródmieściu, przy ulicy 10 Lutego. To specjaliści, którzy w branży działają już od lat 40. ubiegłego wieku, a obecnie w zakładzie możemy już spotkać przedstawiciela trzeciego pokolenia, które kontynuuje rodzinną tradycję.

W sieci działalność państwa Ogrodowiczów możemy dziś spotkać także pod szyldem TikTaki.pl. Ich rodzinna firma to przykład na to, jak udanie przeprowadzić sukcesję w biznesie i skutecznie zarazić pasją młodszych członków rodziny.Przypomnijmy, że cykl krótkich filmów „Wtorki z Rodzinnymi” przed tygodniem otworzył materiał opowiadający o gdyńskim Hotelu Jakubowym państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat, tworząc w nim najpierw restaurację, a następnie hotel.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowej stronie Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 22.12.2020 14:08
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.12.2020 17:06
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także

Najnowsze