Co nowego

Zdobądź pióra trójmiejskich samorządowców i wesprzyj WOŚP

Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni, Aleksandra Dulkiewicz - prezydent Gdańska, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu oraz Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego w ramach wspólnej akcji przekazali na aukcje WOŚP pióra sygnowane swoimi podpisami // fot. materiały prasowe

Wojciech Szczurek - prezydent Gdyni, Aleksandra Dulkiewicz - prezydent Gdańska, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu oraz Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego w ramach wspólnej akcji przekazali na aukcje WOŚP pióra sygnowane swoimi podpisami // fot. materiały prasowe

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Tę charytatywną akcję co roku wspierają m.in. trójmiejscy samorządowcy. Gdyńską tradycją jest licytacja pióra sygnowanego podpisem prezydenta Wojciecha Szczurka. W tym roku zaprosił on do wspólnej akcji Aleksandrę Dulkiewicz – prezydent Gdańska, Jacka Karnowskiego – prezydenta Sopotu oraz Mieczysława Struka – marszałka województwa pomorskiego. Pióra z podpisami samorządowców wystawił na aukcję online sztab Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i stowarzyszenia In gremio.


Dwa dni dzielą nas od 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel zbiórki jak zawsze jest szczytny. Tym razem środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy, czyli niekontrolowanej, gwałtownej reakcji organizmu na zakażenie.

Tradycyjna kwesta odbędzie się 29 stycznia. Wtedy na ulicach polskich miast pojawią się tysiące wolontariuszy z puszkami. Nie inaczej będzie w Gdyni.

– Gdynianie od początku grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O tym, jak istotna jest rola tej największej Orkiestry świata, mogą przekonać się wszyscy, którzy odwiedzają szpitale i placówki medyczne. Jednym z najbardziej wyrazistych przykładów są oddziały zajmujące się najmłodszymi pacjentami. Sprzętu oznaczonego czerwonym sercem jest tam bardzo dużo – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Jednak Orkiestrę można też wspierać, biorąc udział w internetowych aukcjach. Do zdobycia są m.in. pióra sygnowane podpisami trójmiejskich samorządowców: Wojciecha Szczurka – prezydenta Gdyni, Aleksandry Dulkiewicz – prezydent Gdańska, Jacka Karnowskiego – prezydenta Sopotu i Mieczysława Struka – marszałka województwa pomorskiego. Każde ma inny kolor, ale wszystkie są z tej samej serii. Ponadto będą zapakowane w specjalnie przygotowane drewniane pudełka. W zestawie znajdą się również naboje do pióra oraz etui.

Pióro sygnowane podpisem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, które można wylicytować na aukcji WOŚP //  fot. materiały prasowe

Aukcje są prowadzone w serwisie Allegro. Pióra wystawił gdyński sztab Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i stowarzyszenia In gremio.

– Cieszę się, że po raz kolejny w naszym sztabie możemy licytować pióro prezydenta Gdyni. To przedmiot, który zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Gdy otrzymaliśmy propozycję, aby na aukcjach pojawiły się także pióra prezydentów Gdańska i Sopotu oraz marszałka województwa pomorskiego nie wahaliśmy się ani chwili. Mam nadzieję, że w tym roku licytacje znów będą rekordowe – mówi Marek Radyko, szef sztabu Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i stowarzyszenia In gremio.

O innych ciekawych przemiotach i ofertach wystawionych na aukcję przez gdyńskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy piszemy w osobnym artykule.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 27.01.2023 13:23
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.01.2023 16:15
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także

Najnowsze