Aktualności

Rusza profilaktyka srebrnego wieku

W Gdyni stawiamy na profilaktykę // fot. Pixabay

W Gdyni stawiamy na profilaktykę // fot. Pixabay

Gdyńskie Centrum Zdrowia nie ustaje z propagowaniem profilaktyki. Najnowszy projekt adresowany jest do seniorów. Spotkania prowadzone będą między innymi w Centrum Aktywności Seniora i Miejskich Klubach Seniora.

 
Gdyńskie Centrum Zdrowia w listopadzie i grudniu tego roku organizuje spotkania profilaktyczne skierowane zwłaszcza do seniorów. W ramach wydarzenia odbędą się konsultacje z pielęgniarką (pomiar ciśnienia, cholesterolu, cukru we krwi), dietetykiem, fizjoterapeutą, edukatorem farmakoterapii (prawidłowe zażywanie i łączenie leków) oraz ratownikiem medycznym (podstawy pierwszej pomocy, kiedy wezwać karetkę). Będzie także stanowisko, przy którym zainteresowani dowiedzą się jak zarezerwować wizytę u lekarza specjalisty, jak szukać najbliższych terminów.
 

- W Gdyni kładziemy duży nacisk na profilaktykę, ponieważ często jest ona bardzo skuteczna i może znacząco podnieść jakość życia – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Staramy się, aby nasze programy adresowane były dla różnych grup wiekowych, począwszy od dzieci do seniorów. Twórcom naszych programów profilaktycznych przyświeca hasło „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 
Najbliższe spotkania odbędą się:
- 6 listopada (poniedziałek) – Miejski Klub Seniora Chylonia, ul. Wawrzyniaka 4,
- 16 listopada (czwartek) – Miejski Klub Seniora Orłowo, ul. Orłowska 66,
- 22 listopada (środa) – Centrum Aktywności Seniora, ul. 3 Maja 27-31,
- 13 grudnia (środa) – Przystań Widna 2A, ul. Widna 2A.
Wszystkie planowane są w godzinach od 10.00–14.00.
 
- Chcielibyśmy dotrzeć ze wsparciem do jak największej liczby seniorów, szczególnie teraz, jesienią, gdy aura nie zachęca do poszukiwań informacji na własną rękę i wędrówek po placówkach – mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia. - Konsultacje, które oferujemy to doskonała profilaktyka i dobra platforma wymiany informacji z profesjonalistami, mam nadzieję, że nasi seniorzy znajdą na tych spotkaniach odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
 
Szczegóły akcji można znaleźć na stronie Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

  • ikonaOpublikowano: 02.11.2023 13:39
  • ikona

    Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.02.2024 08:51
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona