Cykl "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni"

Nowa publikacja o modernizmie w Gdyni i na świecie

Okładka książki „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”

Okładka książki „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”

Na początku 2020 roku ukaże się 6. tom z serii „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”, który stanowi podsumowanie 6. międzynarodowej konferencji naukowej, poświęconej badaniom i popularyzacji architektury XX w. Książka zawiera 25 artykułów, przygotowanych przez uczestników konferencji, która odbyła się w Gdyni w 2018 r.
Publikacja zawiera dotąd niepublikowane teksty wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy. Wachlarz zagadnień jest rozległy i przekrojowy. Artykuły podzielone zostały na trzy części: w pierwszej prezentowane są teksty dotyczące architektury modernistycznej w Europie i na świecie; w drugiej zagadnienia ogólnopolskie; natomiast w trzeciej - dotyczące Gdyni. Teksty zostały opatrzone bardzo starannie dobraną ikonografią, zawierającą archiwalne plany, fotografie z budowy, detale architektoniczne oraz współczesny stan zachowania omawianych przykładów architektury.

W książce znajdziemy także fotografie modernistycznej Gdyni autorstwa Bartłomieja Ponikiewskiego.

Publikacja będzie dostępna w sprzedaży w Miejskiej Informacji Turystycznej, ul. 10 Lutego 24 (tel. 58 622 37 66, gcit@gdynia.pl).
Wydawnictwo przygotował Urząd Miasta Gdyni wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej.
 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi w poprzednich tomach publikacji, które są dostępne na naszej stronie internetowej.

 

  • ikonaOpublikowano: 02.01.2020 10:51
  • ikona

    Autor: Anna Częścik (a.czescik@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.01.2020 12:50
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska
ikona