Nauka

Czyste Slajmowisko - wakacyjne mieszanie w EXPERYMENCIE

Warsztaty

Warsztaty "Czyste Slajmowisko" w Centrum Nauki Experyment!

06.07.2020 r.

Co powstanie, jeśli dodam klej do płynu do mycia naczyń? Czy będzie to ładnie pachnący klej, czy klejące się bańki mydlane? Czy ciastoliną można się umyć? Tyle pytań! W wakacje odpowiadamy na wszystkie!

Warsztaty "Czyste Slajmowisko" to specjalna propozycja na wakacje dla młodszych odkrywców. Podczas wielkiego mieszania, pod okiem edukatorów, dzieci własnoręcznie wykonają szereg niezwykłych doświadczeń. Stworzą niepowtarzalne slajmy w trzech wersjach – ombre, galaktycznej oraz ze sztucznego śniegu, których nie znajdziecie nigdzie indziej! Na tym mieszanie się nie kończy – po świetnej zabawie slajmami trzeba będzie się porządnie umyć. Dzieci samodzielnie przygotują bezpieczne kosmetyki – myjącą, pachnącą jak maślane ciasteczka ciastolinę, i musujące kule do kąpieli, które można będzie zabrać ze sobą! Część doświadczeń będzie można powtórzyć w domu, używając dostępnych materiałów i wykorzystując przygotowane przez CNE receptury.

Dbamy o dobre warunki: przygotowane slajmy i kosmetyki oraz wszystkie półprodukty są bezpieczne dla dzieci. Sala zajęciowa została dostosowana do obowiązujących zaleceń higieniczno-sanitarnych, a całe zajęcia odbywają się pod kontrolą edukatorów.

Wiek: 4-8 lat (max. 15 os.);
Termin: 7 dni w tygodniu (lipiec-sierpień), godz. 12:00, 15:00;
Czas: ok. 45 min;
Bilet: 30 zł/os. (w cenie zwiedzanie wystaw);
Miejsce: Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni;
Więcej informacji na stronie: https://bit.ly/wakacje20