Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
Nauka

Dzień Edukacji Morskiej

Akwarium Gdyńskie przygotowało dodatkowe atrakcje w ramach Dnia Edukacji Morskiej. //fot. Weronika Podlesińska

Akwarium Gdyńskie przygotowało dodatkowe atrakcje w ramach Dnia Edukacji Morskiej. //fot. Weronika Podlesińska

12.10.2021 r.

Poza szkolnymi ławkami, wiedzę o otaczającym nas świecie można zdobywać w takich miejscach jak Akwarium Gdyńskie. Oprócz podziwiania piękna podwodnego świata, działa tam Centrum Edukacji, które oferuje bogatą ofertę zajęć dla wszystkich grup wiekowych. W czwartek, 14 października, przygotowane zostały dodatkowe atrakcje.


W Galerii Akwarium Gdyńskiego, w godz. 10.00-14.00, odbędzie się spotkanie z edukatorem. To okazji, by porozmawiać o edukacji morskiej, zapoznać się z ofertą i zobaczyć podstawowe narzędzia edukacyjne oraz eksponaty stosowane w Centrum Edukacji AG. W wersji mikro, zostaną zaprezentowane zajęcia:
  • Mieszkańcy Koralowego Zakątka,
  • Wyprawa Na Dno Oceanu,
  • Fauna i Flora Bałtyku,
  • Chemia Wody,
  • Anatomia Ryby,
  • Bezkręgowce Morskie.


Fot. Weronika Podlesińska
fot. Weronika Podlesińska

Konkurs plastyczny


Akwarium Gdyńskie organizuje także konkurs plastyczny „Morskie przedszkole” dla szkół podstawowych. Edukacja większości z osób rozpoczyna się od przedszkola. To tam uczymy się alfabetu, poznajemy kolejne dni tygodnia i następujące po sobie miesiące. Tam też nawiązujemy pierwsze przyjaźnie. Pod wodą też znajdują się takie miejsca!

Nazywane są „żłobkami” i stanowią schronienie dla młodych ryb. Odnaleźć je można wśród traw morskich. Co ciekawe, również wiele gatunków ryb rafowych spędza swoje dzieciństwo właśnie na łąkach podwodnych, a na rafę przeprowadzają się dopiero gdy osiągną odpowiedni wiek.
Pomimo, iż w Bałtyku nie spotkamy ryb rafowych, znajdziemy podwodne schronienia tworzone wśród połaci trawy morskiej.

Temat konkursu: Jak wygląda Wasze wyobrażenie podwodnych przedszkoli?

Zdjęcie pracy, wykonanej dowolną techniką, należy wysłać na adres: konkursyakwarium@mir.gdynia.pl do końca października 2021.

W konkursie przewidziane są dwie nagrody główne, w dwóch kategoriach wiekowych. Są nimi zajęcia edukacyjne prowadzone w Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB.

Szczegóły oraz regulamin konkursu na stronie Akwarium.

Nauczyciele wchodzą za darmo


Prócz tego, przez cały czwartek 14 października, za okazaniem legitymacji, nauczyciele mają bezpłatny wstęp do Akwarium Gdyńskiego. W październiku ekspozycja czynna jest w godzinach 10.00-17.00 (kasa i wejście do 16.30).

Więcej o Akwarium Gdyńskim i działaniach Centrum Edukacji na stronie internetowej.

mat. prasowe
  • Dzień Edukacji Morskiej. // mat. prasowe