Nauka

Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

21.05.2020 r.

W tym roku kandydaci na studentów nie będą mogli osobiście przekroczyć murów gdyńskiego Uniwersytetu Morskiego w ramach Dnia Otwartego. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, uczelnia zorganizuje to wydarzenie online. Wszyscy zainteresowani powinni zasiąść przed monitorami komputerów w piątek, 22 maja między godz. 9.00 a 14.00.

2020 to rok, w którym Uniwersytet Morski świętuje swoje stulecie. Uczelnia ma zatem sto lat doświadczenia w kształceniu. Po jej ukończeniu można pracować nie tylko na morzu, ale i na lądzie. Każdy będzie mieć szansę się o tym przekonać podczas Dnia Otwartego. Ze względu na trwającą epidemię odbędzie się on online na stronie umg.edu.pl.

Uniwersytet Morski zaprasza do uczestnictwa w nim wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. To okazja na zapoznanie się z ofertą uczelni dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów oraz miejsca, gdzie będą kontynuować edukację.

Możliwości jest wiele. Uczelnia oferuje studia I i II stopnia na 9 kierunkach i 43 specjalnościach. Na Wydziale Elektrycznym to: elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, informatyka oraz technologie kosmiczne i satelitarne. Z kolei na Wydziale Nawigacyjnym można rozpocząć przygodę na kierunku nawigacja, a także transport. Wydział Mechaniczny to miejsca dla tych, którzy chcieliby studiować mechanikę i budowę maszyn. Natomiast Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa proponuje dwa kierunki: innowacyjną gospodarkę lub towaroznawstwo.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.